Yeni Akit yazarı: Erdoğan, Melih Bulu'yu görevden almak zorunda bırakıldı

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, atanmış Rektör Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ndeki görevinden alınmasını bir darbe girişimi olduğunu belirterek, "Erdoğan bunun hesabını sorar" dedi.

15 Temmuz 2021 Perşembe, 17:47
Yeni Akit yazarı: Erdoğan, Melih Bulu'yu görevden almak zorunda bırakıldı
Abone Ol google-news

Atanmış Rektör Melih Bulu'nun, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki görevinden AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla alınmasının ardından Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu'u çok çarpıcı bir yazı yayımladı. Karahasanoğlu yazısında, "Darbeciler iş başında. Melih Bulu'ya görevi bıraktırmak darbe girişimidir. Erdoğan bunun hesabını sorar" ifadelerini kullandı.

Karahasanoğlu'nun yazısı şu şekildi:

Ben diyorum ki, darbeciler iş başında. Nasıl iş başında; hala Türkiye'de sivil idare yok. Nasıl sivil idare yok; bu gece yarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 ay önce Boğaziçi Rektörü olarak atadığı Melih Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı.

DARBE SİLAHI GÖSTERİYORLAR

O zaman siz bu ülkede halkın yüzde 52'sinin oy verdiği Cumhurbaşkanı'nın ülkeyi yönettiğini söyleyemezsiniz. Bakın, iki dudağının arasında olmasını ben de istemem. Ama ülkeyi de yönetemiyor, yönettirmiyorlar. Darbe silahı gösteriyorlar. Üniverstelerde öğretim üyeleri gösteri yapıyorlar. Gazeteler alçakça yalanlar atıyorlar. Muhafazakar insanlardan da kendilerine destek buluyorlar.

Üniversitenin kapısını zorluyorsunuz, rektörün arabasının lastiğini patlatıyorsunuz, bu terörist eylemlere karşı polis -doğrudur yanlıştır- içeriye bir tane illegal kişi girmesin diye kapıya bir tane kelepçe takmış. Kapının kilidi kırık diyerek. Bunu, "Üniversitenin kapısına kelepçe vuruldu" diyen alçak medya mensupları çıktı. Sanki üniversitedeki öğretim üyelerinin bilim yapması engelleniyormuş gibi.

"ERDOĞAN BUNUN HESABINI SORAR"

6 ay sonra, hem de 15 Temmuz'un yıl dönümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan Bulu'yu görevden almak zorunda kaldı. Kimse bana hikaye anlatmasın.

Tayyip Erdoğan bunun hesabını sorar. Ömrümüz varsa göreceğiz. Onların yanına bırakmaz ama şu an işte bir darbe girişimi daha budur.