Yeni yılda harç ve cezalar zamlanacak

Vergi, harç ve cezalar, 2010 yılında yüzde 2.2 oranında artacak. Maliye Bakanlığı, yeniden değerleme oranını, Ekim ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye İstatistik Kurumunun Üretici Fiyatları Genel Endeksinde meydana gelen ortalama fiyat artış oranına göre belirledi.

14 Kasım 2009 Cumartesi, 09:25
Abone Ol google-news

Vergi, harç ve cezalara, 2010 yılında yüzde 2.2 yeniden değerleme oranı uygulanacak. Maliye Bakanlığı, yeniden değerleme oranını, Ekim ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye İstatistik Kurumunun Üretici Fiyatları Genel Endeksinde meydana gelen ortalama fiyat artış oranını baz aldı.

392 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğe göre yeniden değerleme oranı 2009 yılı için yüzde 2.2 olarak tespit edildi Tebliğ'de, 213 sayılı Vergi Usul Kanununun mükerrer 298'inci maddesinde "Yeniden değerleme oranı, yeniden değerleme yapılacak yılın Ekim ayında (Ekim ayı dahil) bir önceki yılın aynı dönemine göre Türkiye İstatistik Kurumunun Üretici Fiyatları Genel Endeksinde meydana gelen ortalama fiyat artış oranıdır. Bu oran Maliye Bakanlığınca Resmî Gazete ile ilan edilir" hükmü yer aldı.