Yeniçeri, kürsüye yırtık ayakkabı ve 'Kaç- Ak Saray' fotoğraflarıyla çıktı

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Köylüsünün ayağında 8 liralık yırtık lastik olan bir ülkenin Cumhurbaşkanının 185 milyon dolarlık uçakla uçmaya hakkı yoktur. Köylüsünün ayağındaki yırtık lastik olan bir ülkede yöneticiler için 1 milyar 300 milyonluk saraylar yapılamaz" dedi.

26 Kasım 2014 Çarşamba, 15:12
Abone Ol google-news
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Kürsüye yırtık lastik ayakkabı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı fotoğrafları asan Yeniçeri, "Ermenek'te ki maden ocağını su basmasaydı ve 18 madenci ocağın derinliklerinde boğulmamış olsaydı, ocakta ölenlerden birisinin babasının ayaklarındaki yırtık lastiklerden de kimsenin haberi olmayacaktı.

Yeniçeri kürsüye yırtık lastik ve 'Kaç - Ak Saray' fotoğraflarıyla çıktı - VİDEO
 
Ayaklarda hala yırtık lastiklerin olması Türkiye adına utanç vericidir. Yırtık lastik Türkiye'de yaşayanların kaderi değildir ve olamaz. Türkiye çelişkiler ülkesidir. Saray ile villalarda kulübe ve gecekondularda aynı topraklarda yaşamaktadır. Kentler ile köyler varlık ile yokluk bir aradadır. Altta kalanı ezen vahşi kapitalizmin bütün insafsızlığı yürürlüktedir. Ermenek'te halkın bir kesiminin giymek zorunda kaldığı 8 liralık yırtık lastikler de olmasaydı Ankara'da yükselen bir milyar üç yüz milyonluk Ak Saray'ı çok da umursamayacaktık. Suriye'den gelen mülteciler için dört buçuk milyar dolar yardım yapabilen bir Türkiye eğer kendi yurttaşına yırtık lastik giydirmemiş olsaydı biz olanı biteni konu dahi etmeyecektik Asgari ücret sekiz yüz küsur lira olmasaydı dolar milyarder sayısı bakımından Japonya gibi ülkeleri Türkiye'nin sollamasını hiç de önemsemeyecektik. Türkiye, ayakkabı kutularından dört buçuk milyon dolarların çıkabildiği bir ülke olmasaydı yırtık lastiklere kader deyip geçerdik. Yırtık lastikleri giyenlerle 700 bin liralık saatleri kollarına takanlar bir arada olmasaydı aldırmaz geçerdik. Köylüsünün ayağında 8 liralık yırtık lastik olan bir ülkenin Cumhurbaşkanının 185 milyon dolarlık uçakla uçmaya hakkı yoktur. Köylüsünün ayağındaki yırtık lastik olan bir ülkede yöneticiler için 1 milyar 300 milyonluk saraylar yapılamaz" dedi.

4 eski bakanla kurulan soruşturma komisyonuna yayın yasağı getirilmesine tepki gösteren Yeniçeri, "Yolsuzluk, yoksuzluk ve yasaklarla mücadele söylemiyle iş başına gelen iktidar yolsuzlukta rekor, yoksullukta zirve, yasakçılık, baskı ve sansürde tavan yapmıştır. Aynı AKP yolsuzlukların duyulmasının önlenmesi konusunda yine yasak üstüne yasak kararı aldırıyor. 17 Aralık yolsuzluklarını inceleyen Meclis Soruşturma Komisyonuna ilişkin haberlere yayın yasağı gelmiştir. Türkiye yolsuzlukla ilgili yayının ve yasağın değil sözün bittiği yerdedir. Yolsuzluk, yoksulluk, yasak ile AKP birbirini besleyen ve birbirinden beslenen siyam üçüzleridir. Gazetecilerin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli'ye gitme karanı aldığın hatırlatılması üzerine Yeniçeri, "İstediğimiz her yere gidiyoruz. Siyasal ve sosyal ortamı bozmadan, halkta gerilim ve çatışma üretmeden Türkiye'nin her yerine ayak basacağız. Öyle açıklama yapıldıysa doğru yönde atılmış bir adımdır" dedi.