Yerel seçimde ittifak sinyali

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Yerel seçimde işbirliğine yönelik önemli noktadayız" dedi.

21 Kasım 2018 Çarşamba, 18:36
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki görüşmesi sona erdi. Görüşme 55 dakika sürdü. Görüşme sonrası AKP Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı açıklamada, “Gayet memnuniyet verici bir görüşme oldu. Yerel seçimlerdeki iş birliği için son derece olumlu bir noktada olduğumuzu ifade edebilirim. Cumhur İttifakı’na dönük olarak herkesin sahiplendiği güçlü irade bir kez daha teyit edilerek tazelenmiştir” ifadelerini kullandı.

<haber-dikey: 1147447>

“Genel Başkan Yardımcısı arkadaşlarımız bir araya gelecekler”

Bundan sonraki süreçte takvimin nasıl ilerleyeceğine değinen Çelik, “Genel Başkan Yardımcısı arkadaşlarımız bir araya gelecekler. Bu görüşme gerçekleştikten sonra tekrar kendi vardıkları sonuçları Genel Başkanlarımıza rapor halinde sunacaklar. Bu raporun ardından liderler tekrar bir araya gelecek. Böylece yerel seçimlere dönük ittifaka ilişkin çerçeve ortaya çıkacak. Fakat şimdi çok olumlu bir aşamada olduğumuzu ve bundan sonrasında da daha olumlu bir noktaya geleceğimizi ifade edebilirim” şeklinde konuştu.

“Cumartesi günü 40 ildeki adaylarımızı ilan edeceğiz”

Çelik konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“AK Parti’nin Cumartesi günü, Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir tanıtım toplantısı olacak. Burada Ankara, İstanbul ve İzmir dahil olmak üzere yaklaşık 40 ildeki adaylarımızı ilan edeceğiz.”