Yetkililere göre olay kazara meydana geldi

Çin'de bebeği kazara tuvalete düşürdüğünü söyleyen annenin suçlanması beklenmiyor.

30 Mayıs 2013 Perşembe, 14:56
Abone Ol google-news

Çin'de bir tuvalet borusunun içinden sağ kurtarılan bebeği kazara buraya düşürdüğünü belirten annenin, suçlamayla karşılaşmasının beklenmediği bildirildi. Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında polis ve yerel yetkililerin, annenin yaşınının çok genç olması ve olayın kazara meydana geldiği neticesine ulaştıkları gerekçesiyle anneye suçlama yöneltilmesinin beklenmediği kaydedildi.

Bu arada hastanede tedavi altına alınan bebeğin, anneannesinin refakatinde taburcu olduğu, genç kadının ise sağlık kontrolünün sürdüğü belirtildi.

Ülkenin doğusundaki Cıciang'da yaşanan olayın ardından ifade veren 22 yaşındaki anne, tuvalette olduğu sırada doğum yaptığını, kaygan olması nedeniyle bebeğini tutamadığını ve yanlışlıkla tuvalete düşürdüğünü söylemişti. Çocuğun annesi olduğunu itiraf etmekten korkuğunu söyleyen kadın, ev sahibini arayarak tuvalet borularından bebek ağlaması işittiğini belirtmişti. Yardım ekiplerinin bebeği kurtarmasının ardından gözaltına alınan kadın durumu itiraf etmişti.

Tuvaletin "L" şeklindeki borusuna sıkışan 2,3 kilogram ağırlığındaki bebeğin bu halde en az 2 saat beklediği belirlenmişti.