Yiğit Bulut, Erdem Başçı'yı tehdit etti

Merkez Bankası'nın faiz politikasını eleştiren Yiğit Bulut, 0.50 puanlık indirimin bir şey ifade etmediğini söyledi ve faizin neden inmesi gerektiğini anlattı. Bulut ayrıca MB Başkanı Erdem Başçı için "Bunu yapamıyorum diyorsan o zaman kalkarsın" dedi.

21 Ocak 2015 Çarşamba, 15:42
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut, Merkez Bankası'nın faiz kararına tepki gösterdi.

Bulut, "Faiz indirimi en az 1 puan olmalıydı" dedi. Hasan Kurtulmuş'un moderatörlüğünde TRT Haber’de yayınlanan Derin Analiz programında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'ya seslenerek "Bunu yapamıyorum diyorsan o zaman kalkarsın, korkmayan biri oturur" dedi.

Eleştirilerini sürdüren Yiğit;

"Bugünkü faiz indirimi en az 1 puan olmalıydı.0.50 hiçbir şey ifade etmiyor. Daha fazlakonuşmak istemiyorum ama anlayana Sayın Cumhurbaşkanı çok güzel bir cümle söyledi. 'Sen bağımsızsan, ben de bağımsızım. Bu iş böyle gitmez'

Eğer bu ülkede halk yüzde 52 ile Cumhurbaşkanı seçmişse ve anayasaya göre de Cumhurbaşkanı bu ülkenin başıysa, bu ülkenin bir kurumu bağımsızlık arkasına sığınarak halkın kaynaklarının 5 bin gerçek ve tüzel kişinin cebine transfer olmasına seyirci kalamaz. 'Ben bunu yapamıyorum, korkuyorum' o zaman kalkarsın, korkmayan biri oturur" açıklamasını yaptı.