Yola çıkacaklara uyarı: Sakın aracınıza yaklaştırmayın!

Bugün Şeker Bayramı tatilinin son günü... Türkiye genelinde büyük şehirlere dönüşler başlarken, yola çıkacak yurttaşlar 'Ben ustayım' diyen dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları yönünde uyarıldı.

10 Temmuz 2016 Pazar, 09:29
Abone Ol google-news

Şeker Bayramı tatilinin, büyük şehirlerin dışında geçirenler geri dönüş yoluna çıktı. TEM Otoyolu'nun İstanbul yönünde yoğunluk devam ederken, trafik zaman zaman durma noktasına geliyor.

Yarın başlayacak mesai öncesinde evlerine ulaşmak isteyen yurttaşları yollarda, "Ben ustayım" diyen dolandırıcı tehlikesi bekliyor. TEM Otoyolu'nda kurtarıcı olarak çalışan esnaf, otoyolda bozulan araçların sürücülerinin yanına yaklaşarak "usta" olduğunu söyleyen ve para talep eden dolandırıcılara karşı uyardı.

Kendilerine küçük ve tonajı müsait olmayan çekici alan dolandırıcıların, hiçbir izin ve yetki belgesi olmadan aracı arızalanan sürücülerin yanına gittiği ve ustaymış gibi davranarak yolda kalan insanları dolandırdığı bildiriliyor.

TEM Otoyolu'nda araç arızaları için görev yapan esnaf, yurttaşları "Bu kişileri aracınıza yaklaştırmayın" diyerek tatilcileri uyarıyor.