Davutoğlu'ndan seçmene sandık güvenliği çağrısı: 'Anamızın ak sütü gibi helal olan oylarımıza sahip çıkacağız'

Seçmenleri Türkiye Gönüllüleri’ne katılıp sandıklara sahip çıkmaya davet eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "14 Mayıs günü yeni bir tarihi kavşağın eşiğinde olacağız. O gün hepimiz anamızın ak sütü gibi helal olan oylarımıza sahip çıkacağız" dedi.

Yayınlanma: 17.04.2023 - 10:06
Davutoğlu'ndan seçmene sandık güvenliği çağrısı: 'Anamızın ak sütü gibi helal olan oylarımıza sahip çıkacağız'
Abone Ol google-news

Türkiye'nin kaderinin belirleneceği seçime sayılı günler kala, sandık güvenliği en çok tatışılan konuların başında gelmeye devam ediyor.

Son olarak Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, önceki akşam Twitter hesabından yaptığı açıklamada; seçmenleri Türkiye Gönüllüleri’ne katılıp sandıklara sahip çıkmaya davet etti.

"14 MAYIS GÜNÜ YENİ BİR TARİHİ KAVŞAĞIN EŞİĞİNDE OLACAĞIZ"

Davutoğlu şöyle konuştu:

"Kullandığı tertemiz oylarla gösterdiği milli iradeyle ülkemizi birçok kez darbe dönemlerinden, ara rejimlerden, vesayet anlayışlarından kurtarıp demokrasi ile buluşturan aziz milletim. 14 Mayıs günü yeni bir tarihi kavşağın eşiğinde olacağız. 

Kullandığımız oylarla sadece bir iktidarı değil otoriter yolsuzluk düzenine yol açan ucube bir sistemi de değiştirme kararlılığını göstereceğiz. O gün hepimiz anamızın ak sütü gibi helal olan oylarımıza sahip çıkacağız. 1947 muhtarlık seçimlerinde sandıklara kapanarak 'sandık namusumuzdur' diyen Arslan Köylü ninelerimizin geleneğini ayağa kaldıracağız."

"SANDIĞIMIZI SONUNA KADAR KORUYALIM"

"Sandık üzerinde kurulacak her türlü vesayete karşı topyekûn birleşerek demokrasiyi koruma çağrısında bulunuyorum. Evet, 14 Mayıs’ta hepimiz oylarımızla Türkiye’nin geleceğini çizeceğiz. Seçim güvenliği bağlamında Millet İttifakı’nın üyesi partilerimiz hep beraber çaba gösterirken Türkiye Gönüllüleri de sivil bir yapı olarak devrede olacak. 

Hepimiz Türkiye Gönüllüleri’ne katılalım ve Millet İttifakı’nın sandık başındaki müşahitlerine, gözlemcilerine destek olalım. 14 Mayıs günü adaletin, demokrasinin, refahın, eşitliğin, siyasi ahlakın egemen olacağı yeni bir dönemin başlangıcı için sandık başlarına gidelim oy pusulasına mührümüzü vuralım sandığımızı da sonuna kadar koruyalım."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler