Muharrem İnce ve Merdan Yanardağ tartışması devam ediyor: Sosyal medyadan cevap verdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile gazeteci Merdan Yanardağ arasında tartışma devam ediyor. Yanardağ, İnce'ye cevap olarak "Seçim gecesi neden halkın önüne çıkmadığını yine açıklamamış. Biz nerede olduğunu biliyoruz, halkın karşısına neden çıkamadın, onun hesabını ver" dedi.

Yayınlanma: 17.08.2022 - 15:21
Muharrem İnce ve Merdan Yanardağ tartışması devam ediyor: Sosyal medyadan cevap verdi
Abone Ol google-news

24 Haziran 2018'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçimi için CHP tarafından aday gösterilen Muharrem İnce, basın toplantısı düzenledi. 

Seçim ve sandık güvenliğine ilişkin konuşan Muharrem İnce, Merdan Yanardağ'ın 2018 genel seçimlerini kastederek, “Gel seçim gecesini konuşalım" çağrısına yanıt verdi. 

İnce, “Türkiye’de ne yazık ki gazetecilik yapılmıyor. Türkiye’de siyaset kutuplaştı medya da kutuplaştı. İktidar medyası kamudan fonlanıyor. Bunlara yandaş medya diyoruz. Bir de bunun yanında sol havuz medyası var. Bunlar da Hazine ve belediye kaynaklarından geçiniyorlar. Bana ‘Sarayın muhbiri’ diyor. Partinin kayıtlarını açayım hesaplarımı görsünler” dedi.

"BENİ KANALINA ÇAĞIR"

İnce, şöyle devam etti:

"Ben bu kadar anlattım inanmıyorsunuz. Bu arkadaşlarla beni kanalına çıkar Merdan. Seçim gecesi neredeymişim açıklayalım. Bunu yapabilir misin yapamazsın. Diğer kanallara sesleniyorum, çağırın konuşalım. Ya bunu yapın ya da iftira atmaktan vazgeçin. Ben 'Bu isimlerle beraber çıkalım' diyorum. Suskunluklarını anlamış değilim. Tanju Özcan, ‘İnce’nin dedikleri yüzde 99 doğru’ dedi, diğerleri de açıklasın. Benim çözümüm bu. Sıkıyorsa, çağırıp konuşturacaksın, benim arkamdan sallamayacaksın."

YANARDAĞ'DAN TEPKİ: "HADİ BAŞKA KAPIYA"

İnce'nin açıklamalarına Merdan Yanardağ, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yanardağ, "Sarayın yeni muhbiri yine kıvırmış. Seçim gecesi neden halkın önüne çıkmadığını yine açıklamamış. Biz nerede olduğunu biliyoruz, halkın karşısına neden çıkamadın, onun hesabını ver" dedi ve şöyle devam etti:

"İhanetini örtmek için, yine bana saldırmaya kalkmış. Hadi başka kapıya"

"SANA SON KEZ SESLENİYORUM"

İnce ise Twitter'dan yaptığı yeni paylaşımında şunları kaydetti:

"Merdan sana son kez sesleniyorum. Aç televizyonun ekranını, çağır beni ve o gece yanımda olan CHP yetkililerini. Birlikte konuşalım. Namertlik yapma, arkamdan atıp tutma, çağır mertçe. Bak tarihte adın Mangır Merdan kalacak. Sana da çok yakışacak."

Yanardağ, tweet serisini şöyle sürdürdü:

"Uyanık.. 'Yanımda milletvekilleri vardı yerim belliydi' demiş. Yerini biz de biliyorduk. Ne yaptığını zaten yanındakiler anlattı. Lüks oteldeydin. 'Neredeydin?' derken, 'Halkın karşısına neden çıkmadın, ülkeyi neden yüzüstü bıraktın, onu soruyoruz!' Dedik ya; soytarılığın lüzumu yok! Sarayın yeni soytarısı, iftira atmayı sürdürmüş. Ucuz ve bitik bir siyasetçiden başka şey de beklenmez. Rejimin  muhbiri cinlik yaparak ekrana çıkmaya çalışıyor. Yaptığımız açıklamada bütün iddialarını tek tek çürüttük. CHP ile olan ilişkinin ne olduğunu açıkladık, çuvalladı. Sayın muhbir, gelir yaratmak için bazı belediyelere zaman zaman tanıtım ve danışmanlık hizmeti de veriyoruz. Bunu da açıkça söyledik. Tele1 tam üç kez mali denetimden geçti, biri daha yeni bitti. Üçünden de aklandık. Bir pürüz bulsalardı canımıza okurlardı. Kıvırma, harbi ol..."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler