Özgür Özel'den 'yerel seçim' açıklaması: "Bu şehirleri kazandıranlar değişmedi"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yaklaşan yerel seçime ilişkin açıklamada bulundu. Özel “Bir gerçek var, bu şehirleri bizlere kazandıranlar ve emanet edenler değişmedi. İttifak yaptığımız partilerden bazılarında yönetimler değişti, yöneticiler değişti” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 01.02.2024 - 14:59
Özgür Özel'den 'yerel seçim' açıklaması:
Abone Ol google-news

CHP Genel Başkanı Özel, parti genel merkezinde düzenlenen Yerel Yönetimler Çalıştayı’nda konuştu. Partisinin yerel seçimlere yönelik stratejisine ilişkin açıklamada bulunan Özel, “Bu seçimin stratejisi elbette şöyle olacak; Yaptığımızı doğru anlatacağız, övünmeyi bileceğiz. Umudu örgütleyeceğiz. Geçmişte örgütlediğimiz umudun nasıl başarıya dönüştüğünü anlatacağız, iyi örneklerde örneğin dayanışma belediyeciliğinde çok önemli başarılar elde ettik.” dedi.

“YENİ SEÇENDEN YANA SIKINTIMIZ YOK”

2019 seçimlerini hatırlatan Özel, “Türkiye İttifakı ya da şehirlerin kendi ittifakları sözü var. Bir gerçek var, bu şehirleri bizlere kazandıranlar ve emanet edenler değişmedi. İttifak yaptığımız partilerden bazılarında yönetimler değişti, yöneticiler değişti. Bazılarında yöneticiler duruyor ama anlayışları değişti. Ama bir gerçek var; bizi buraya getiren seçmen değişmedi, yeni seçmen var. Onun 3’te 2’si 14 Mayıs’ta, 28 Mayıs’ta 3’te 2’sinden fazlası bizimle birlikte oy kullandı. Aynı adayda birleştik, aynı adaylarda birleştik. Genç seçmenden, yeni seçmenden yana bir sıkıntımız yok. O zaman ne yapmak gerekiyor? Geçen sefer oy veren seçmene ‘İyi ki oy vermişim. Bunlar devam etsin’ dedirtmek lazım ve bunun için bir bütün olarak bir Türkiye İttifakı’nı örmek lazım” diye konuştu.

"TEKRARIN GÜCÜNDEN YARARLANMAK GEREKİYOR"

Özel, konuşmasını devamında şunları söyledi: 

“Türkiye İttifakı veya Bursa ittifakı kimlerden oluşuyor? Şehrini seven insanlardan oluşuyor. Dürüst insanlardan, iyi insanlardan, cesur insanlardan oluşuyor. Şehrini seven ve şehrinin değerlerini korumak isteyen insanlardan oluşuyor. Başarıyı takdir edenlerden oluşuyor. Liyakate ödül verenlerden oluşuyor. Sonuçta şehrini, kendini sevenlerden oluşuyor. Belki gelecek sefer bir başka siyasi partiye oy verebilir ama bu seçimde kararı, ‘İsraftan yana değil, yolsuzluktan yana değil, aksine bunu ortadan kaldıranlardan, hizmeti bize sunanlardan yana oluyor’ demek lazım. ‘Her bildiğimizi herkes biliyor’ diyor. Tekrarın gücünden yararlanmak gerekiyor. Usanmadan, yılmadan tekrar etmek gerekiyor.”


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler