Milli Takım yardımcı antrenörlüğüne düşünülen isim Tayfun Korkut

Şenol Güneş ile yolların ayrılmasının ardından Stefan Kuntz'a emanet edilen Milli Takım'da yardımcı antrenörlüğe Tayfun Korkut ismi düşünülüyor.

16 Eylül 2021 Perşembe, 10:38
Milli Takım yardımcı antrenörlüğüne düşünülen isim Tayfun Korkut
Abone Ol google-news

A Milli Takımı'nın yeni teknik direktörü Stefan Kuntz oluyor. Şenol Güneş ile yolların ayrılmasının ardından arayış içine giren Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi, Alman teknik direktöre karar kıldı.

İstanbul'da önceki gün Milli Takımlardan Sorumlu Yönetici Hamit Altıntop ile görüşen ve prensip anlaşmasına varılan Alman hocanın dosyası dün TFF Yönetimi'ne sunuldu. Bazı yöneticiler yerli bir teknik adamla devam edilmesini isterken, çoğunluk Kuntz'dan yana hemfikir oldu. Bunun üzere Milli Takım'ın, Alman çalıştırıcıya emanet edilmesine karar verildi.

Rıdvan Dilmen, A Milli Takım'ın yeni teknik direktörünü dün açıklamıştı. Dilmen yaptığı açıklamada, "TFF, Stefan Kuntz ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. Yanına Türk yardımcı antrenör aranıyor." ifadelerini kullanmıştı.

EKİPTE BİR DE TÜRK OLACAK

Kendi ekibiyle geleceği ifade edilen Stefan Kuntz'un yanında bir Türk teknik adam da yer alacak. Bu ismin Tayfun Korkut olduğu ifade ediliyor.

Almanya U21 Milli Takımı'nda görev yapan Stefan Kuntz'un Almanya Federasyonu ile bağlarını kopararak Türkiye'ye geleceği ifade edildi. Üç yıllık sözleşme yapması beklenen 58 yaşındaki teknik adamın, milli takımda yeni bir sistem geliştirileceği de belirtildi.

STEFAN KUNTZ KİMDİR?

Almanya U21 Milli Takımı'nı çalıştıran Stefan Kuntz, 2016-17 ve 2020-21'de ülkesini Avrupa şampiyonluğuna taşırken önemli oyuncuların yetişmesinde de pay sahibi oldu. 8 Ekim'de Norveç ve 11 Ekim'de Letonya ile karşı karşıya gelecek olan Türkiye, 2022 Katar Dünya Kupası yolunda en kritik malçlarını oynayacak.