TFF, Kulüpler Birliği ile toplanıyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı, Kulüpler Birliği ile gündemdeki merkez hakem komitesi ve hakem atamaları ile ilgili toplanacaklarını açıkladı.

19 Ekim 2021 Salı, 23:11
TFF, Kulüpler Birliği ile toplanıyor
Abone Ol google-news

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Servet Yardımcı, Kulüpler Birliği ile merkez hakem komitesi ve hakem atamaları gündemi ile toplanacaklarını açıkladı.

NTV'ye konuşan Servet Yardımcı, kulüplerin taleplerini dinleyeceklerini ve yapılabilecek değişiklikler üzerine çalışacaklarını söyledi.

Ayrıca Yardımcı,"Kulüpleri dinleyeceğiz. Kulüplerimiz hakem atamalarında sisteme daha fazla dahil olmak istiyor. Daha fazla şeffaklık istiyor. Biz de şeffaflıktan yanayız. İletişime ve çözüm önerilerine açığız" dedi.

Servet Yardımcı "Toplantıya kulüpler birliği adına Ali Koç, Ahmet Ağaoğlu ve Süleyman Hurma gelecek. Başkanımız Nihat Özdemir yurt dışında olduğu için toplantıya katılamayacak. Kulüplerin Merkez Hakem Komitesi Başkanı Serdar Tatlı'nın değişmesine yönelik talepleri yok. Sistem ile ilgili sıkıntıları var. Fakat FIFA ve UEFA'nın talimatlarında hakem atamalarından tek sorumlu olarak ülke federasyonları gösterilir. Biz kulüplerimizin taleplerine cevap vermeye çalışacağız. Komplo teorileri üretmek yerine oturup konuşmak daha sağlıklı olacak" sözleri ile açıklamalarını tamamladı.