AKP’nin üç büyük ildeki adaylarıyla ilgili çarpıcı iddia: İstanbul’a Yerlikaya, Ankara'ya Altınok; İzmir’e ise ‘Soyer’ ayarı!

Mart ayında yapılacak seçim öncesi aday belirleme çalışmalarını sürdüren AKP'nin İstanbul'da İmamoğlu'na karşı Bakan Yerlikaya'yı çıkaracağı iddia edildi. AKP'nin Ankara'dan ise Turgut Altınok ve İzmir'de ise Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nu aday göstereceği ileri sürüldü.

Yayınlanma: 04.01.2024 - 21:35
AKP’nin üç büyük ildeki adaylarıyla ilgili çarpıcı iddia: İstanbul’a Yerlikaya, Ankara'ya Altınok; İzmir’e ise ‘Soyer’ ayarı!
Abone Ol google-news

Türkiye, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken siyasi partilerin aday belirleme süreci de kızışmaya başladı.

CHP, İMAMOĞLU VE YAVAŞ İLE 'YOLA DEVAM' DEDİ

CHP, henüz açıklanmayan İzmir dışında İstanbul ve Ankara'da mevcut başkanlar Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı yeniden aday gösterirken AKP, adaylarını 7 ve 14 Ocak'ta açıklayacağını duyurdu.

AKP'nin bu üç büyük ildeki adayları da merak edilirken ortaya çok konuşulacak bir iddia atıldı.

YERLİKAYA İSTANBUL'DA ADAY OLACAK MI?

Gazeteci Fatih Portakal, AKP'nin İstanbul'daki adayının İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya olduğunu ileri sürdü. Portakal, bunun yüzde 90 olduğunu fakat Yerlikaya'nın bu fikre sıcak bakmadığını da belirtti.

İZMİR'E 'SOYER' AYARI

AKP'nin Ankara'da Mansur Yavaş'ın karşısına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'u çıkaracağını söyleyen Portakal, İzmir için düşünülen adayınsa eski Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu olduğunu ifade etti. Portakal, İzmir'deki adayın, CHP'nin mevcut başkan Tunç Soyer'i göstermesi durumunda değişiklik göstereceğini de sözlerine ekledi.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler