Ardahan'da evli olduğu erkek tarafından öldürülen Özlem C.'nin abisi adalet arıyor

Özlem C., birlikte yaşadığı erkek tarafından çocuklarının önünde bıçaklanarak öldürüldü. Özlem'in ağabeyi Harun K., cinayetten sonra failin serbest bırakılmasına isyan ediyor. Özlem'in ağabeyi, cinayetten sonra adli sistemde yaşadığı haksızlığı ve kız kardeşinin maruz bırakıldığı şiddeti, Cumhuriyet'e anlattı.

22 Ekim 2021 Cuma, 20:46
Ardahan'da evli olduğu erkek tarafından öldürülen Özlem C.'nin abisi adalet arıyor
Abone Ol google-news

Özlem C., eşi tarafından çocuklarının gözleri önünde bıçaklanarak öldürüldü. Özlem C.'nin ağabeyi Harun K., cinayetin ardından failin serbest bırakılmasına isyan etti.

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki Özlem C., evli olduğu Sezgin G. tarafından 27 Eylül günü çocuklarının gözü önünde öldürüldü. Cinayetin ardından Sezgin G.'nin serbest bırakıldığını söyleyen Özlem C.'nin ağabeyi Harun K., kız kardeşinin yıllardır maruz bırakıldığı şiddeti ve şikayette bulunmalarına rağmen failin serbest bırakılması ile Özlem C.'nin çocuklarının yaşadıklarını Cumhuriyet.com.tr'ye anlattı.

Kız kardeşinin 18 yıldır Sezgin G. ile evli olduğunu söyleyen ağabey Harun K., "18 yıldır eziyet görüyor. Çocukları için bunları çekti. 'Çocuklar üzülür' dedi" ifadelerini kullandı. Özlem C.'nin biri 13, diğeri 18 yaşında iki çocuğu olduğunu anlatan ağabey Harun K., Sezgin G.'nin çocuklara da şiddet uyguladığını belirtip, "Boşanma dilekçesi bile verildi. Kız kardeşim çocukları için geri gitti evine. 'Belki düzelir' dedi. Karşı taraf beni mahkemeye verdi. Sürekli dövmeye devam etti" diye konuştu.

OLAY GÜNÜNÜ ANLATTI

Kardeşi Özlem C.'nin öldürülmeden bir gün önce şiddete maruz bırakıldığını anlatan Harun K., tartışma sırasında Özlem C.'nin, Sezgin G.'nin eline kaşıkla vurduğunu bunun sonrasında Harun K.'nin mutfaktan bıçak alıp geldiğini aktardı. Olayı çocukların anlattığını söyleyen Harun K., "Kız kardeşimin dövüldüğüne dair bir sürü delil var, çocukların her şeyi anlatmalarına rağmen bu adamı serbest bıraktılar. Kız kardeşimi alıp odaya götürüyor ve evin dış kapısını da kilitliyor. Sürekli dövüyor kız kardeşimi, bunların hepsi otopsi raporunda çıkacaktır. Bıçağı kardeşimin göğsüne saplıyor ve ikinciyi vurmasın diye 18 yaşındaki yeğenim babasını tutmaya çalışıyor. Büyük kızın elini de kesiyor" diye konuştu.

Olay sonrasında Özlem C.'nin sağlık ocağına götürülmesinin Sezgin G. tarafından engellendiğini öne süren ağabey Harun K., yenge Bilge C.'nin de cinayetin sebeplerinden biri olduğunu ve cinayeti örtbas ettiğini iddia etti. Harun K., aynı zamanda Bilge C.’nin Özlem C.’nin iki çocuğunu, “Babanızı suçlamayın. Babanızı içeri atarlarsa size kim bakacak? Sizi yurtlara verirler” diyerek tehdit ettiğini söyledi.

Yaşanan tüm bu olayların ardından, kız kardeşinin saat 20.00 sıralarında yaşamını yitirdiğini söyleyen Harun K., “Yolda ölüyor kız kardeşim ve ambulansa onu öldüren Sezgin C. de biniyor. Saatlerce can çekişmiş kız kardeşim. Bu kasıtlı bir cinayet. Kız kardeşimi hastaneye götürmediler. Çocuklarla konuşana, halıyı saklayana kadar kız kardeşimi niye hastaneye götürmüyorlar?” diye sordu.

“KATİLİ KORURCASINA SERBEST BIRAKTILAR”

Tutulama sürecine dair, "Savcı, hakim bizleri hiç dinlemiyor. Katili korurcasına adamı serbest bıraktılar. Sezgin C. de kardeşim için 'kendi kendini bıçakladı' diyor. Cenazeyi, kız kardeşimi bile hastanede bırakıp gitmişler" diye konuşan ağabey Harun K., "Hemen avukat tutmuşlar. Şimdi kız kardeşim için 'akli dengesi yerinde değil, kendisini bıçakladı' diye iftira atıyorlar. Çıldır'ın bütün köyleri biliyor bu adamın kız kardeşime işkence ettiğini" sözleriyle karara isyan etti.