‘Dönmeyeceğim’ demişti: İrfan Değirmenci neden ekranlara döndüğünü açıkladı

TİP'ten milletvekili adayı olduktan sonra "Bir daha televizyonlara dönmeyeceğim" diyen gazeteci İrfan Değirmenci, neden ekranlara döndüğünü sosyal medya üzerinden açıkladı.

Yayınlanma: 05.10.2023 - 12:43
‘Dönmeyeceğim’ demişti: İrfan Değirmenci neden ekranlara döndüğünü açıkladı
Abone Ol google-news

Halk TV'den ayrılarak Türkiye İşçi Partisi (TİP) İzmir Milletvekili adayı olan gazeteci ve sunucu İrfan Değirmenci, seçimleri ardından ekranlara döndü. 

Sosyal medya üzerinden kendisine sorulan ‘Siz politikaya girerken gazeteciliği bıraktığınızı söylemiştiniz. Ne oldu o?’ sorusunda cevap veren Değirmenci, şu ifadeleri kullandı: 

"Aday olduğum ve kampanya yaptığım süreç boyunca ekranda değildim evet ama hep politiktim zaten hocam. En azından 2013 Haziran'dan yani Gezi direnişinden beri. Kampanya döneminde bir daha televizyonlara dönmeyeceğimi de söyledim evet ancak biliyorsunuz kıl payı ve şüpheli bir farkla da olsa seçilemedim ve emekli gazeteci maaşıyla hayatımı sürdürmenin bu enflasyon baskısı altında mümkün olmadığını da görmem uzun sürmedi. Aynı ekrana döndüm. Ben düzen partilerinden birinden aday olmadım. Başka bir dünya mümkün diyen bir idealden yola çıktım. Kolay olanı yani ekran gücünü düzen muhalefetini yönetenlere beni aday göstermeleri için baskı unsuru olarak kullanmayı da seçmedim. Zor olanı tercih ettim. Siyasi görüşümle zıt bir mecraya sırf para için dönmüş de değilim. Tip üyesiyim hâlâ ancak aktif siyasetin içinde değilim. Yaptığım yayınlarda hâlâ ezilenden, güçsüz ve haklı olandan yana tarafım ama partizanlık yapmıyorum. Zahmet edip izlerseniz siz de göreceksiniz. Gençlere apolitik bir duruş değil de politik olmanın erdem olduğunu anlatıyorsanız şayet bu tweetinizi atılmamış saymaya hazırım. Umarım açıklayıcı olmuştur. Saygılarımla..."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon