Son dakika... CHP'li Ali Mahir Başarır'dan yeni 'Cemal Canpolat' açıklaması

Son dakika haberi...CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP İstanbul İl Kongresi’nde adaylardan Cemal Canpolat’ın yaptığı konuşmayla ilgili "Gereken yapılacak, o hadsize haddini bildireceğiz" diye konuştu. Başarır daha sonra söz konusu açıklaması için düzeltme yaparak "Tüm il başkanlarımız ve adaylarımız bizim için çok değerlidir" dedi.

Yayınlanma: 11.10.2023 - 13:48
Son dakika... CHP'li Ali Mahir Başarır'dan yeni 'Cemal Canpolat' açıklaması
Abone Ol google-news

CHP İstanbul İl Kongresi’nde adaylardan Cemal Canpolat’ın yaptığı konuşmayla ilgili eleştiriler sürerken, CHP'den yeni bir açıklama geldi.

"İBB LİSTEYLE İŞE ADAM ALMAZ"

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin bugünkü grup toplantısında Canpolat'ın sözlerini yayımlamasına ilişkin şunları kaydetti:

"İstanbul İl Kongresi'nde adaylardan bir tanesi çıktı 'Ben Ekrem İmamoğlu'na iş listesi veriyorum, almıyor' dedi. Recep Tayyip Erdoğan bunu grup toplantısında paylaştı. Teşekkür ediyorum Recep Tayyip Erdoğan... CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi listeyle işe adam almaz. Güreşçiyi daire başkanı yapmaz. Bir görevliye 5 maaş vermez. Milletvekillerinin, bakanların, il başkanlarının listesiyle İstanbul'un çalışanlarını belirlemez."

"HADDİNİ BİLDİRECEĞİZ"

Başarır, kongrede İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan Cemal Canpolat'a şu sözlerle tepki gösterdi:

"Ve bundan da bir arkadaşımız rahatsız olmuş, İstanbul İl Kongresi'nde söylenmiş. Onun için gereken yapılacak, o hadsize haddini bildireceğiz. Mersin, Adana, İstanbul, Ankara listelerle işe adam alınmıyor. Kim hak ediyorsa, kimin ihtiyacı varsa Ankara'nın, İstanbul'un, Mersin'in çocukları geliyor, CV'lerine bakılıyor."

BAŞARIR'DAN YENİ AÇIKLAMA GELDİ!

CHP'li Başarır, Canpolat ile ilgili sözlerine açıklık getirdi.

Başarır "Had bildiren" cümlelerinin il başkan adayı Sayın Cemal Canpolat veya Canan Kaftancıoğlu ile ilgili olmadığını belirterek "Tüm il başkanlarımız ve adaylarımız bizim için çok değerlidir" dedi.

 


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler