Son Dakika: Müzisyen Onur Şener cinayetinde iddianame düzenlendi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, müzisyen Onur Şener cinayeti ile ilgili 5 şüpheli hakkında iddianame düzenledi.

Yayınlanma: 11.11.2022 - 17:58
Son Dakika: Müzisyen Onur Şener cinayetinde iddianame düzenlendi
Abone Ol google-news

Müzisyen Onur Şener, sahne aldığı eğlence mekanında, şarkı söylemesini isteyen grupla tartışmasının ardından çıkan kavgada, boğazı cam bardakla kesilerek katledilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Çankaya ilçesinde bir eğlence mekanında çıkan tartışma sonucu müzisyen Onur Şener'in öldürülmesine ilişkin soruşturmayı tamamlayarak iddianame hazırladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

  • Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 2 Ekim 2022 günü Çankaya ilçesinde bulunan Cassetta isimli iş yerinde solist olarak çalışan maktül O.Ş’yi, cam bardaklarla öldüren şüpheliler İ.K, A.G, S.S, G.G. ve J.E. hakkında yapılan soruşturma sonunda bugün Ankara Ağır Ceza Mahkemesine hitaben iddianame düzenlenmiştir.

NE OLMUŞTU?

2 Ekim'de Ankara Çayyolu semti Mutlukent Mahallesi'ndeki eğlence mekanına gelen bir grup, o sırada sahnede olan 45 yaşındaki müzisyen Onur Şener'den şarkı istedi. Şener'in şarkıyı bilmediği için grubun isteğini reddetmesi üzerine, gruptan 3 kişi müzisyenle tartışmaya başladı.

Şener mesaisi bittikten sonra mekan çıkışında, bu grubun fiziksel saldırısına uğradı. Boğazından cam parçalarıyla ağır yaralanan ve hastaneye sevk edilen 1 çocuk babası Şener, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Şüpheliler Ali Gündüz (36), Semih Soyalp (36), İlker Karakaş (35), Jale E (36). ve Gözde G (36)., Ankara Adliyesi’nde soruşturmayı yürüten savcıya ifade verdi.

Ali Gündüz, Semih Soyalp. ve İlker Karakaş, 'kasten öldürme' suçundan çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı. Gözde G. ile Jale E. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Saldırganlardan ikisinin Çalışma Bakanlığı’nda bürokrat, diğerinin ise kamu savunma şirketi TAI’de (Turkish Aerospace Industries -Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ -TUSAŞ-) mühendis olduğunu açıklanmıştı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon