Trollerin yeni hedefi şair Ataol Behramoğlu: Gerekçe XIV. Louis'nin "devlet benim" sözünü hatırlatması!

Trollerin yeni hedefi gazetemiz yazarı, şair Ataol Behramoğlu oldu. Behramoğlu hakkında, Twitterda "tutuklansın" etiketli kampanya başlatıldı.

Yayınlanma: 01.03.2023 - 18:08
Trollerin yeni hedefi şair Ataol Behramoğlu: Gerekçe XIV. Louis'nin
Abone Ol google-news

Gazetemiz yazarı ve şair Ataol Behramoğlu, yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle iktidara yakın medya organlarının ve gerici çevrelerin hedefi oldu. Behramoğlu hakkında, Twitter'da "tutuklansın" etiketli kampanya başlatıldı.

Konuya ilişkin Cumhuriyet’e açıklamalarda bulunan Behramoğlu, “Bu gibi saldırılara yanıt vermeye değmez. Çünkü göz göre göre bir gerçeği saptırmaktalar ve işlerine geldiği gibi yorumlamaya çalışarak bulanık suda balık avlamak istiyorlar” dedi. Daha önce de benzer şekilde hedef olduğunu belirten Behramoğlu, “Bugün Türkiye’de ağzınızdan bir laf çıktığı zaman başınız belaya giriyor. Ahmet Ercan gibi değerli bir bilim insanını çocuklarla ilgili bir kaygısını dile getirdiği için gözaltına alıyorlar. Ülkede bir dikta havası estiriliyor. Benim sözüm tek bir kişi ya da kişilere değil genele söylenmiş bir laftı. Ben ne diye birilerini tehdit edeyim? Benim ordum  ya da  silahım mı var? Dolayısıyla bunu demagoji haline dönüştürerek göz korkutmak istiyorlar. Ancak bizim sesimizi kısamazlar. Biz ülkemiz için, yurdumuz için, demokrasi için, halkımız için barış ve güzellik için konuşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Ataol Behramoğlu, Twitter hesabından XIV. Louis'nin "devlet benim" sözünün ardından başına gelenleri anlatan bir ileti paylaştı. Behramoğlu, iletisinin devamında iki ileti daha paylaşarak Mussolini ve Hitler'den örnek verdi. 

Twitter'da bot hesaplarla düzenledikleri linç kampanyalarıyla tanınan trol hesaplar, "devlet benim" dedikten sonra başı kesilen XIV. Louis'yle ilgili iletiyi üstlerine alınarak Ataol Behramoğlu'nun Tayyip Erdoğan'ı tehdit ettiğini öne sürdü.

Aktroller, ünlü şair hakkında linç kampanyası başlatarak tutuklanması çağrısında bulundu. Behramoğlu, gelen tepkilerin ardından yaptığı paylaşımı kaldırarak yeni bir paylaşım yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

"Gelen alçakça sövgüleri görünce tweetimi tekrar ediyorum: Bir gün “devlet benim“ diyen bir devlet başkanının (16.Louis) başı kesilmişti. Hiç bir devlet başkanı devletten büyük değildir. Haydi buyurun küfürbaz, ahlâksız, ihbarcı trol sürüsü."

Öte yandan iktidara yakın Yeni Şafak, Sabah gibi yayın organları da Behramoğlu'nun AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ölümle tehdit ettiğini iddia eden haberler yayımladı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler