Turizm merkezinin 2 barajı da kurudu: Belediye halka su deposu dağıtıyor

Muğla'nın dünyaca ünlü turizm merkezi Bodrum'da iki barajın kuruması nedeniyle su kesintileri yaşanmaya başladı. Bu kapsamda, belediye ekipleri ihtiyaç sahibi hanelere su desteği verirken, su deposu da dağıttı.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 13:05
Abone Ol google-news

Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum'da kenti besleyen Mumcular ve Geyik barajı, su seviyesinin dip seviyeye ulaşması nedeniyle kapatıldı. Bu kapsamda, yarımadanın çok sayıda noktasında su kesintileri yaşanmaya başladı. 

Bodrum Belediyesi ekipleri son 2 ayda 5 kuyudan toplam 6 bin 334 ton suyu yurttaşkara ulaştırdı. 7 tanker ile yapılan çalışmalarda 2 bin 309 haneye su temini sağlandı. Bunun yanı sıra ekipler başvurular sonrası ilk etapta 120 hanenin su deposu talebi karşılanmaya başladı.

“SU TEMİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yaşanılan bu zorlu süreçte yurttaşların yanında olmak için çalıştıklarını belirtirken, "Son dönemde kuraklık nedeniyle yaşanılan su sıkıntıları dolayısıyla halkımıza bir nebze de olsa destek olmak için su temini sağlamaya çalışıyoruz. Diğer yandan da deposu olmayan vatandaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz. Bu nedenle, ilgili tüm birimlerimiz sistemli bir çalışma yürütüyor. Su deposu ihtiyacı olan vatandaşlarımızın başvuruları doğrultusunda dağıtım yapıyoruz. Bu zor günlerde de halkımıza destek olmak için var gücümüzle çalışıyoruz" dedi.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler