Soylu ile atıştı, Gülen'i savunduğu videolar sosyal medyada paylaşılmaya başlandı

Abone Ol google-news

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AKP'li Mehmet Metiner'in canlı yayında başlayıp Twitter hesaplarından devam eden tartışmalarının ardından Metiner'in FETÖ lideri Fethullah Gülen'i savunduğu görüntüler sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

19 Temmuz 2020 Pazar, 17:10

Soylu ile Metiner arasındaki canlı yayın tartışmasının ardından sular durulmuyor. Canlı yayında başlayıp Twitter hesaplarından devam eden tartışmalarının ardından Metiner'in FETÖ lideri Fethullah Gülen'i savunduğu görüntüler sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Paylaşımlarda Metiner'in 2008 yılında Teke Tek programında Gülen'i "Hocaefendi devlete düşman değil, cumhuriyete düşman değil..." diye savunduğu görüntüler yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Dün CNN Türk'te katıldığı canlı yayında emniyet ve bakanlıklar içinde hâlâ FETÖ'cülerin olduğunu ifade eden Metiner'e canlı yayına bağlanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert tepki vermişti. Bunun üzerine Metiner, "Biz şamar oğlanı mıyız? Bizim onurumuz yok mu? Böyle bir siyaset, dava, hükümet şekli olabilir mi?" diye tepki göstermişti.

Bugün bir açıklama yayımlayan Metiner, "Cumartesi akşamı CNN Türk’te katıldığım programda asla partimi ve hükümetimi eleştirmedim. Tam tersine her zamanki gibi yüreklice savundum." ifadelerini kullanmıştı. Metiner'in bu açıklamasının ardından bir de "Kimse kusursuz değildir" şeklinde bir paylaşımı olmuştu.

SOYLU'DAN YANIT
 
Süleyman Soylu, Metiner'in açıklamasını alıntılayarak Bakara Suresi'nden ayetle yanıt verdi.

Soylu paylaşımında, "Bakara 10 Kalplerinde bir bozukluk vardır, Allah da onlardaki bozukluğu arttırmıştır. Yalan söylemeleri yüzünden kendilerine acı veren bir azap da vardır." ifadesini kullandı. Soylu CNN Türk canlı yayınındaki videosunu da paylaşımına ekledi. 

METİNER'DEN YANIT 

Bunun üzerine Metiner, Twitter üzerinden Soylu'nun paylaşımı alıntılayarak şu açıklamayı yaptı: 

"Biz fitne ateşini söndürmeye çalışırken siz harlamaya çalışıyorsunuz. O ayeti kerimeyi bana atfen kullanmanız kalbinizin tamire ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Trollerinizle yaptığınız şey size de partimize de zarar veriyor. Kibir kalbi bozar."