MSB paylaştı: Şef Mehmet Yalçınkaya Hatay'da askerlerle yemek yaptı

Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya ve gönüllü ekibi, Hatay’da sahra mutfağında askerle birlikte depremzedelere yemek hazırlıyor. Günde 3 öğün olmak üzere 10 bin kişilik yemek yaptıklarını belirten Yalçınkaya, "Burada da askeri iki tane mutfak var, sahra mutfağı. Bu mutfaklarda hem asker kardeşlerimiz var hem de Savunma Bakanlığı'nda çalışan aşçı arkadaşlarımız var" dedi.

Yayınlanma: 01.03.2023 - 15:54
MSB paylaştı: Şef Mehmet Yalçınkaya Hatay'da askerlerle yemek yaptı
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın Defne ilçesine gelen ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya ve gönüllü ekibi, sahra mutfağında askerlerle birlikte depremzedeler için yemek yapıyor. 

Sabahın ilk ışıklarıyla ocağın başına geçen şefler; kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini özenle hazırlıyor. 

"10 BİN KİŞİYE 3 ÖĞÜN YEMEK ÇIKARIYORUZ"

Depremin ikinci gününden beri sahada olduğunu belirten Yalçınkaya, "Depremin ikinci gününden beri sahadayız. Hem güvenlik görevlilerine hem de konteyner kentteki kardeşlerimize yemek yapıyoruz. Burada da askeri iki tane mutfak var, sahra mutfağı. Bu mutfaklarda hem asker kardeşlerimiz var, hem de Savunma Bakanlığında çalışan aşçı arkadaşlarımız var. Biz de onlara iki gündür destek veriyoruz. Yemek yapıyoruz, dağıtıyoruz. Burada yaklaşık 10 bin kişiye 3 öğün olmak üzere yemek çıkarıyoruz" diye konuştu.

"İLK 20 GÜN BAKLİYATLA GEÇTİ"

Yurttaşlara protein ağırlıklı yemek yaptıklarını söyleyen Yalçınkaya, "Hatay tabii diğer illere göre daha farklı ve gerçekten depremi sert yaşamış. Maraş merkezli bir deprem ama burası daha şiddetli hissetmiş. Şu anda yaptığımız şey protein. İlk 20 gün bakliyatla geçti. Şu anda bütün amacımız buradaki kardeşlerimize daha protein, dengeli karbonhidrat çünkü onların da ciddi bir beslenmeye ihtiyaçları var. Bu yönde yoğurttur, ettir, etli sebzeli yemekler konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

MSB PAYLAŞTI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) o anları sosyal medya hesabından, “Ünlü Şef Mehmet Yalçınkaya ile Mehmetçiklerimiz bir araya geldi, sahra mutfağımızda depremzede vatandaşlarımız için birbirinden lezzetli yemekler pişirdi” ifadeleri ile paylaştı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler