Uykusuz'dan 'dolar' göndermeli Squid Game kapağı

Mizah dergisi Uykusuz, dijital yayın platformu Netflix’in büyük ilgi gören ‘Squid Game’ dizisini ‘dolar‘ göndermesiyle kapağına taşıdı. Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından rekor seviyelerine yükselen dolar/TL, son olarak Erdoğan'ın Suriye açıklaması sonrası bir rekor daha kırarak uluslararası piyasada 9 TL'yi aşmıştı.

12 Ekim 2021 Salı, 18:18
Uykusuz'dan 'dolar' göndermeli Squid Game kapağı
Abone Ol google-news

TCMB'nin faiz kararının ardından tarihi rekor seviyelerine yükselen dolar/TL, bu haftaya da rekorla başladı.

11 Ekim Pazartesi akşamı Kabine Toplantısı sonrası konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye ile ilgili sözleri sonrasında dolar, uluslararası piyasada 9.0152 seviyesine geldi. Euro/TL ise 10,4211 seviyelerinde işlem gördü.

UYKUSUZ’DAN GÖNDERMELİ ‘SQUID GAME’ KAPAĞI

Haftalık mizah ve karikatür dergisi Uykusuz, bu haftaki kapağında Netflix'te yayınlanan ve büyük ilgi gören Squid Game dizisini kullanarak doların 9 TL'yi aşmasına gönderme yaptı.

Derginin kapağında "Dolar 9 TL'yi aştı" notu ile "Dilerseniz oy çokluğuyla oyunu sonlandırabilirsiniz" karikatürü yer aldı.

DİZİNİN KONUSU NE?

Netflix platformunda yayınlanan ve popülerliği her geçen gün hızla artan Güney Kore yapımı Squid Game dizisinde borca batmış çaresiz kişiler, gizemli bir örgütün hazırladığı platformlardaki çocuk oyunlarını oynayarak yüksek miktarlarda para kazanmak için birbirleriyle mücadele ediyor. Oyunların sonunda kaybedenler öldürülüyor. Oyuncular, isterlerse oy çoğunluğu ile oyuna son verebiliyor.

Uykusuz'un bu haftaki kapağı şöyle: