Bu hafta 9 film gösterime giriyor

25 Aralık 2015 Cuma, 12:00
Bu hafta 9 film gösterime giriyor... İşte haftanın filmleri...
Bu hafta 9 film gösterime giriyor... İşte haftanın filmleri...
POİNT BREAK

Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - ABD
Tür: Aksiyon
Süre: 113 Dak.
Yönetmen: Ericson Core
Oyuncular: Luke Bracey, Teresa Palmer, Ray Winstone, Edgar Ramirez, Delroy Lindo
Senaryo: Kurt Wimmer, W. Peter Iliff , Rick King
Yapımcı: Michael De Luca, Andrew A. Kosove
Diğer Adı: Kırılma Noktası

Film Özeti

Genç bir FBI ajanı olan Johnny Utah (Luke Bracey), olağanüstü yetenekli ekstrem sporculardan oluşan bir ekibin dünya piyasalarını yerinden oynatacak çapta büyük kurumsal soygunlara imza attığı şüphesiyle ekibin içine sızar. Yeni arkadaşlarıyla çok büyük suçların içinde yer alan Utah, bir zaman sonra iki taraftan birini seçmesi gerektiğini anlayacaktır.
1991'de çekilen Point Break filminin yeniden çevrimi niteliğinde olan Kırılma Noktası, Aralık 2015'te Türkiye'de vizyona girecek.
POİNT BREAK Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - ABD Tür: Aksiyon Süre: 113 Dak. Yönetmen: Ericson Core Oyuncular: Luke Bracey, Teresa Palmer, Ray Winstone, Edgar Ramirez, Delroy Lindo Senaryo: Kurt Wimmer, W. Peter Iliff , Rick King Yapımcı: Michael De Luca, Andrew A. Kosove Diğer Adı: Kırılma Noktası Film Özeti Genç bir FBI ajanı olan Johnny Utah (Luke Bracey), olağanüstü yetenekli ekstrem sporculardan oluşan bir ekibin dünya piyasalarını yerinden oynatacak çapta büyük kurumsal soygunlara imza attığı şüphesiyle ekibin içine sızar. Yeni arkadaşlarıyla çok büyük suçların içinde yer alan Utah, bir zaman sonra iki taraftan birini seçmesi gerektiğini anlayacaktır. 1991'de çekilen Point Break filminin yeniden çevrimi niteliğinde olan Kırılma Noktası, Aralık 2015'te Türkiye'de vizyona girecek.
DELİBALVizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - Türkiye
Tür: Romantik
Yönetmen: Ali Bilgin
Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Nazan Kesal, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan
Senaryo: Yıldırım Türker
Yapımcı: Kerem Çatay

Film Özeti

Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'nun paylaştığı romantik filmde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Filmin yönetmenliğini Ali Bilgin, senaristliğini ise Yıldırım Türker üstleniyor.
DELİBAL Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - Türkiye Tür: Romantik Yönetmen: Ali Bilgin Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Nazan Kesal, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan Senaryo: Yıldırım Türker Yapımcı: Kerem Çatay Film Özeti Başrollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'nun paylaştığı romantik filmde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Filmin yönetmenliğini Ali Bilgin, senaristliğini ise Yıldırım Türker üstleniyor.
ERTUĞRUL 1980Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - Türkiye, Japonya
Tür: Dram, Savaş
Yönetmen : Mitsutoshi Tanaka
Oyuncular: Masaaki Uchino, Kenan Ece, Shiori Kutsuna, Alican Yücesoy, Uğur Polat
Senaryo: Eriko Komatsu
Yapımcı: Böcek Yapım
Diğer Adı: Kainan 1890

Film Özeti

Japonya ile Türkiye’nin ilişkilerine damga vuran ve iki ülke arasındaki dostluğun pekişmesinde büyük rol oynayan iki tarihi olay; Japon-Türk ortak yapımı “Ertuğrul 1890” filmiyle beyazperdeye yansıyor! 1890 yılında Japon sularında batan Osmanlı fırkateyni Ertuğrul’un hazin hikayesi ve Japonlar'ın gemi mürettebatını kurtarma çabaları ile 1985’te Tahran'da Saddam Hüseyin tehdidiyle mahsur kalan 215 Japon vatandaşının, Turgut Özal’ın talimatıyla THY tarafından İran-Irak savaşından kurtarılmasının çarpıcı öyküsünü kurgusal bir senaryoyla anlatılacak.
ERTUĞRUL 1980 Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - Türkiye, Japonya Tür: Dram, Savaş Yönetmen : Mitsutoshi Tanaka Oyuncular: Masaaki Uchino, Kenan Ece, Shiori Kutsuna, Alican Yücesoy, Uğur Polat Senaryo: Eriko Komatsu Yapımcı: Böcek Yapım Diğer Adı: Kainan 1890 Film Özeti Japonya ile Türkiye’nin ilişkilerine damga vuran ve iki ülke arasındaki dostluğun pekişmesinde büyük rol oynayan iki tarihi olay; Japon-Türk ortak yapımı “Ertuğrul 1890” filmiyle beyazperdeye yansıyor! 1890 yılında Japon sularında batan Osmanlı fırkateyni Ertuğrul’un hazin hikayesi ve Japonlar'ın gemi mürettebatını kurtarma çabaları ile 1985’te Tahran'da Saddam Hüseyin tehdidiyle mahsur kalan 215 Japon vatandaşının, Turgut Özal’ın talimatıyla THY tarafından İran-Irak savaşından kurtarılmasının çarpıcı öyküsünü kurgusal bir senaryoyla anlatılacak.
BARCELONA'DA BİR YILBAŞI GECESİVizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - İspanya
Tür: Romantik
Süre: 95 Dak.
Yönetmen: Daniel De la Orden
Oyuncular: Clara Segura, Alexandra Jiménez, Aina Clotet, Berto Romero, Mariano Venancio
Senaryo: Daniel González

Film Özeti

Noel gecesinde Barcelona'da yaşanan birçok romantik öykü bu filmde buluşuyor. Carles ve Paula, sallantıda olan evliliklerinin ayakta kalması için uğraşmaktadır, Oscar aşkı ararken beklemediği şeylerle karşılaşır. Laura, yıllarca herkesten sakladığı sırrını ailesine açıklamaya karar verir, Miguel ise yeni yıl kutlamaları sırasında çocukluk aşkına rastlar ve ortalığı birbirine katar. Tüm bu hikayelerin ortak noktası, dünyanın en güzel şehirlerinden Barcelona'da yaşanmasıdır.
BARCELONA'DA BİR YILBAŞI GECESİ Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - İspanya Tür: Romantik Süre: 95 Dak. Yönetmen: Daniel De la Orden Oyuncular: Clara Segura, Alexandra Jiménez, Aina Clotet, Berto Romero, Mariano Venancio Senaryo: Daniel González Film Özeti Noel gecesinde Barcelona'da yaşanan birçok romantik öykü bu filmde buluşuyor. Carles ve Paula, sallantıda olan evliliklerinin ayakta kalması için uğraşmaktadır, Oscar aşkı ararken beklemediği şeylerle karşılaşır. Laura, yıllarca herkesten sakladığı sırrını ailesine açıklamaya karar verir, Miguel ise yeni yıl kutlamaları sırasında çocukluk aşkına rastlar ve ortalığı birbirine katar. Tüm bu hikayelerin ortak noktası, dünyanın en güzel şehirlerinden Barcelona'da yaşanmasıdır.
BUZ VE GÖKYÜZÜVizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - Fransa
Tür: Belgesel
Süre: 89 Dak.
Yönetmen: Luc Jacquet
Senaryo: Luc Jacquet
Diğer Adı: Ice and the Sky

Film Özeti

1957'den günümüze dek buzullarla ilgili araştırmalar yapan ünlü buzulbilimci Fransız Claude Lorius'nun yaşam serüvenini anlatan belgesel film, Oscar ödüllü yönetmen Luc Jacquet tarafından çekildi.
BUZ VE GÖKYÜZÜ Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - Fransa Tür: Belgesel Süre: 89 Dak. Yönetmen: Luc Jacquet Senaryo: Luc Jacquet Diğer Adı: Ice and the Sky Film Özeti 1957'den günümüze dek buzullarla ilgili araştırmalar yapan ünlü buzulbilimci Fransız Claude Lorius'nun yaşam serüvenini anlatan belgesel film, Oscar ödüllü yönetmen Luc Jacquet tarafından çekildi.
KAR KORSANLARIVizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - Türkiye
Tür: Dram, Tarih
Süre: 90 Dak.
Yönetmen: Faruk Hacıhafızoğlu
Oyuncular: Taha Tegin Özdemir, Yakup Özgür Kurtaal, Ömer Uluç
Senaryo: Faruk Hacıhafızoğlu

Film Özeti

Yıl 1981… Türkiye, tarihinin en acımasız askeri darbelerinden birinin henüz başlarında ve o yıl son yılların en ağır kışıyla da karşı karşıya… Doğunun en ücra köşesinde, aylarca karların kalkmadığı Kars’ta o kış halk için kömür ihtiyacı özgürlük ihtiyacıyla yarışmaktadır. Kömür, mücevher değerinde, hatta parayla satın almak bir yana ancak birkaç devlet kurumunun ve ayrıcalıklı kişinin ulaşabildiği bir elmastır. Darbe, şehri soğukla cezalandırmaktadır. Tek servetleri kızakları ve ayrı ayrı hayalleri olan Serhat, Gürbüz ve İbo da bembeyaz karlara tezat, simsiyah kömürün peşinde dayanışmanın gücünü keşfedecekleri bir yolculuğun başındadır.
KAR KORSANLARI Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - Türkiye Tür: Dram, Tarih Süre: 90 Dak. Yönetmen: Faruk Hacıhafızoğlu Oyuncular: Taha Tegin Özdemir, Yakup Özgür Kurtaal, Ömer Uluç Senaryo: Faruk Hacıhafızoğlu Film Özeti Yıl 1981… Türkiye, tarihinin en acımasız askeri darbelerinden birinin henüz başlarında ve o yıl son yılların en ağır kışıyla da karşı karşıya… Doğunun en ücra köşesinde, aylarca karların kalkmadığı Kars’ta o kış halk için kömür ihtiyacı özgürlük ihtiyacıyla yarışmaktadır. Kömür, mücevher değerinde, hatta parayla satın almak bir yana ancak birkaç devlet kurumunun ve ayrıcalıklı kişinin ulaşabildiği bir elmastır. Darbe, şehri soğukla cezalandırmaktadır. Tek servetleri kızakları ve ayrı ayrı hayalleri olan Serhat, Gürbüz ve İbo da bembeyaz karlara tezat, simsiyah kömürün peşinde dayanışmanın gücünü keşfedecekleri bir yolculuğun başındadır.
SAKLIVizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - Türkiye
Tür: Dram, Romantik
Süre: 102 Dak.
Yönetmen: Selim Evci
Oyuncular: Türkü Turan, Settar Tanrıöğen, Pelin Akil, İlhan Şeşen, Ümit Çırak
Senaryo: Selim Evci
Yapımcı: Selim Evci

Film Özeti

Vakur, sakin bir insan olan Mahir (İlhan Şeşen), kızının yakın arkadaşı Duru ile herkesten gizli bir ilişki yaşamaktadır. Duru’nun babası Ali (Settar Tanrıöğen) ise geleneklerine bağlı, ailesine düşkün iki kız babasıdır. Mahir Bey ve Duru endişeleri yüzünden birbirlerinden kopma noktasına giderlerken, Ali Bey’in bu saklı ilişkiyi duyması da an meselesi haline gelmiştir.
SAKLI Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - Türkiye Tür: Dram, Romantik Süre: 102 Dak. Yönetmen: Selim Evci Oyuncular: Türkü Turan, Settar Tanrıöğen, Pelin Akil, İlhan Şeşen, Ümit Çırak Senaryo: Selim Evci Yapımcı: Selim Evci Film Özeti Vakur, sakin bir insan olan Mahir (İlhan Şeşen), kızının yakın arkadaşı Duru ile herkesten gizli bir ilişki yaşamaktadır. Duru’nun babası Ali (Settar Tanrıöğen) ise geleneklerine bağlı, ailesine düşkün iki kız babasıdır. Mahir Bey ve Duru endişeleri yüzünden birbirlerinden kopma noktasına giderlerken, Ali Bey’in bu saklı ilişkiyi duyması da an meselesi haline gelmiştir.
SON EFSANEVizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - İngiltere
Tür: Biyografi, Dram, Spor
Yönetmen: Stephen Frears
Oyuncular: Dustin Hoffman, Guillaume Canet, Ben Foster, Lee Pace, Bryan Greenberg
Senaryo: John Hodge
Yapımcı: Tim Bevan, Eric Fellner
Diğer Adı: Icon, L'ultima leggenda

Film Özeti

İrlandalı bir gazeteci olan David Walsh (Chris O'Dowd), Amerikalı bisikletçi Lance Armstrong'un Tour de France'daki performanslarında doping etkisi olduğuna inanmaktadır. Buna iyice ikna olduktan sonra, dopingi kanıtlamak için deliller aramaya başlar.
SON EFSANE Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - İngiltere Tür: Biyografi, Dram, Spor Yönetmen: Stephen Frears Oyuncular: Dustin Hoffman, Guillaume Canet, Ben Foster, Lee Pace, Bryan Greenberg Senaryo: John Hodge Yapımcı: Tim Bevan, Eric Fellner Diğer Adı: Icon, L'ultima leggenda Film Özeti İrlandalı bir gazeteci olan David Walsh (Chris O'Dowd), Amerikalı bisikletçi Lance Armstrong'un Tour de France'daki performanslarında doping etkisi olduğuna inanmaktadır. Buna iyice ikna olduktan sonra, dopingi kanıtlamak için deliller aramaya başlar.
THE LOBSTERVizyon Tarihi: 25 Aralık 2015
Yapımı: 2015 - Yunanistan, İngiltere, İrlanda, Hollanda, Fransa
Tür: Bilim Kurgu, Komedi, Romantik
Süre: 118 Dak.
Yönetmen: Yorgos Lanthimos
Oyuncular: Colin Farrell, Rachel Weisz, Ben Whishaw, John C. Reilly, Léa Seydoux
Senaryo: Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou
Yapımcı: Yorgos Lanthimos, Ed Guiney

Film Özeti

Alternatif bir yakın gelecekte geçen filmde Yorgos Lanthimos bizi çok ilginç bir hikayeye götürüyor. Bu dünyada yalnız insanlar istenmemektedir ve görüldükleri yerde tutuklanarak tuhaf bir otele götürülmektedir. 45 günlük süre zarfında kendilerine bir eş bulamayanlar ise, bir hayvana dönüştürülerek ormana salınmaktadır.
David (Colin Farrell) de buraya getirilmiştir ve kısa süre içinde kendine bir sevgili ararken tüm kuralları yıkarak buradan kaçar. Ormanlarda yalnız bir kadınla (Rachel Weisz) tanışır ve ona aşık olur.
THE LOBSTER Vizyon Tarihi: 25 Aralık 2015 Yapımı: 2015 - Yunanistan, İngiltere, İrlanda, Hollanda, Fransa Tür: Bilim Kurgu, Komedi, Romantik Süre: 118 Dak. Yönetmen: Yorgos Lanthimos Oyuncular: Colin Farrell, Rachel Weisz, Ben Whishaw, John C. Reilly, Léa Seydoux Senaryo: Yorgos Lanthimos, Efthymis Filippou Yapımcı: Yorgos Lanthimos, Ed Guiney Film Özeti Alternatif bir yakın gelecekte geçen filmde Yorgos Lanthimos bizi çok ilginç bir hikayeye götürüyor. Bu dünyada yalnız insanlar istenmemektedir ve görüldükleri yerde tutuklanarak tuhaf bir otele götürülmektedir. 45 günlük süre zarfında kendilerine bir eş bulamayanlar ise, bir hayvana dönüştürülerek ormana salınmaktadır. David (Colin Farrell) de buraya getirilmiştir ve kısa süre içinde kendine bir sevgili ararken tüm kuralları yıkarak buradan kaçar. Ormanlarda yalnız bir kadınla (Rachel Weisz) tanışır ve ona aşık olur.