Eşinin öldüğünü konsolosluk yetkililerinden öğrendi

Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısının ardından İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan 2'si kadın 3 yaralının tedavisi sürüyor.

13 Ocak 2016 Çarşamba, 13:06
Abone Ol google-news

Sultanahmet'te 10 turistin yaşamını yitirdiği bombalı saldırının ardından yaralananlardan 3 Alman turist İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan ikisinin vücudunda yanıklar olduğu ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığı, kasığından yaralanan diğer turistin ise yoğun bakımda tutulduğu belirtildi.


EŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ KONSOLOSLUK YETKİLİLERİ SÖYLEDİ
 
Sabah saatlerinde Almanya Konsolosluğu'ndan gelen görevliler, yaralıların durumu hakkında bilgi aldı. Yaralılardan birinin eşinin saldırıda öldüğü belirtilirken, ölüm haberinin konsolosluk yetkililerinin kendisine söylediği öğrenildi.

BAŞARAN ULUSOY YARALILARI ZİYARET ETTİ
 
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve turistleri Türkiye'ye getiren Tura Turizm'in Yönetim Kurulu Başkanı Erkunt Öner de yaralıları ziyaret etti.
Çıkışta konuşan Ulusoy, "Uluslararası seyahat etme özgürlüğünü ortadan kaldıran bu eylemler yalnız Türkiye'ye yapılmış bir eylem değil. Bütün ülkelerin birleşmesi lazım. Bu Fransa, Almanya, İngiltere'ye yapılmış bir hadisedir, insanlığa yapılmış bir hadisedir. Onun için bu tip olayları şiddetle lanetliyoruz, kınıyoruz. Türkiye güçlü bir ülkedir. Yine yabancı misafirlerimizi bekliyoruz. İçerideki hastalarımızın durumu hakkında bilgi aldık. Şükürler olsun ki 3-4 tanesinin durumu çok iyi. İnanıyorum düzelirler. İnşallah yaralılar daha rahat bir şekilde ülkelerine dönerler. Biz yine Alman misafirlerimizi bekliyoruz" dedi.
 
TURA Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Erkunt Öner de, "Turistler 4 gündür İstanbul'daydı. Olayın olduğu gün son günleriydi. Sultanahmet civarını ziyaret ediyorlardı. O arada bu elim olay oldu. Rehberimiz çok bilinçli davranışıyla daha büyük bir kaybı önlemiş oldu. Hepimizin başı sağ olsun, söyleyecek bir şey bulamıyorum" diye konuştu.
 
İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gören yaralıların isimleri şöyle: Anke Heim (yoğun bakımda), Robert Anton Heim ve Ursula Yuonne Becker.