17 yaşındaki çocuğu istismar etti...idrarını içirip, dışkısını yedirdi: Adli kontrolle tahliye edildi

Antalya'da sosyal medyadan tanıştıktan sonra buluştuğu 17 yaşındaki B.T. adlı kıza pansiyonda tecavüz edip, idrarını içirip, dışkısını yedirip bunları kameraya kaydettiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan kafe işletmecisi 20 yaşındaki Davut E., adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Karara tepki gösteren B.T.'nin annesi 42 yaşındaki Ö.Y., adliyeden gözyaşları içinde ayrıldı.

16 Ağustos 2017 Çarşamba, 13:43
Abone Ol google-news

Antalya'da kan donduran olay, tecavüze uğrayıp, idrar içirilip, dışkı yedirildiği öne sürülen B.T.'nin annesi Ö.Y.'ye, 'Senin kızınla iki defa ilişkiye girdim. Kızını sinkaf ettim' yazılı telefon mesajıyla ortaya çıktı.

Kızın annesi Ö.Y., mesajı gönderen kişiden şikayetçi olmak için polis merkezine gitti. Şikayet üzerine 23 Mart'ta gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Davut E. hakkında 'kişilerin huzur ve sükununu bozma, sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret, tehdit, şantaj, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek' suçlarından dava açıldı.

Antalya 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, bir gün önce talimatla ifadesi alınan mağdur B.T. katılmadı. Davut E. ile mağdurun annesi Ö.Y. ile tarafların avukatları duruşmada hazır bulundu.

Davut E. savunmasında, tecavüz iddiasını kabul etmedi. B.T. ile kendi isteğiyle ilişkiye girip bunları kaydettiğini savunan Davut E., mağdurun başkalarıyla da ilişkide olduğunu söylemesi üzerine sinirlenip annesine mesaj gönderdiğini söyledi. 

'Açsana kızı kılıklı' mesajı
Ö.Y. ise kızına tecavüz edildiğini belirterek, sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Geçen 20 Mart tarihinde cep telefonuna gelen telefon mesajı ile olaydan haberdar olduğunu anlatan Ö.Y., "Bu mesajdan önce kızım beni arayarak çok önemli bir konuyu konuşacağını söyledi. Ben durakta kızımı beklerken cep telefonuma mesaj geldi. Mesajda, 'Açsana kızı kılıklı. Senin kızınla ilişkiye girdim. İki defa girdim. Kızını sinkaf ettim' şeklinde tehdit ve hakaret içerikli sözler yer alıyordu. Ben de gidip şikayetçi oldum" dedi.

Çekilen görüntüleri kendisinin izlemediğini ancak kamera kaydında kızına sanığın çişini içirtip dışkısını yedirirken görüntülerin olduğunu söyleyen Ö.Y., "Sanık kızımla zorla ilişkiye girmiştir. Kızımın kendi isteğiyle ilişkiye girdiğini kabul etmiyorum" dedi. Bu olay nedeniyle kızının psikolojisinin bozulduğunu ve ilaç tedavisi gördüğünü anlatan Ö.Y., sanığın kaldığı pansiyonda olay gününe ilişkin kamera kayıtlarının istenmesini talep etti.

Sanığın avukatı Oğuz Han ise sanıkla müvekkilinin sevgili olduğunu söyledi. Mağdurenin sürekli sanığın kaldığı pansiyona gidip geldiğini, hatta yemek getirdiğini anlatan Oğuz Han, ortada bir cinsel saldırı eylemi olmadığını söyledi. Müvekkilinin olsa olsa reşit olmayanla cinsel ilişki suçundan yargılanabileceğini belirten Oğuz Han, suç vasfının değişme ihtimalinin dikkate alınarak sanığın tahliyesini talep etti.

Olayın yaşandığı pansiyondaki görüntü kayıtlarının istenmesine karar veren mahkeme, tutuklu sanığın haftanın iki günü en yakın polis merkezine gidip imza atması şartıyla adli kontrolle tahliyesine hükmetti. Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için ertelenirken, sanığın serbest kalmasına tepki gösteren anne Ö.Y., gözyaşları içinde adliyeden ayrıldı.