200 bin lira dolandıran sahte komiser yakalandı

Manisa'da yaşayan 61 yaşındaki Sebahat Engindere, telefon dolandırıcılarına 200 bin TL'sini kaptırdı. Kendisini komiser olarak tanıtıp, parayı Engindere'nin evinden teslim alan M.H., İstanbul'da yakalandı.

30 Mart 2017 Perşembe, 17:47
Abone Ol google-news

Geçen 29 Mart'ta Sebahat Engindere'yi İstanbul'dan telefonla arayan bir kişi kendisini savcı olarak tanıtıp, iddiya göre, "Banka hesaplarınız FETÖ'nün banka hesaplarıyla karışmış. Hesaplarınız üzerinden FETÖ'ye para aktarımı olmuş. Bunu düzeltmek için bankadaki paranızı çekip, belli süre bize teslim etmeniz gerekiyor. Tahkikat bittiği zaman paranız size teslim edilecek" dedi. Telefondaki kişiye inanan Engindere, bankadaki 200 bin TL'sini çekti.

Engindere, ardından da telefondaki kişinin kendisinden parayı teslim almaya geleceği söylediği kendini komiser olarak tanıtan kişiye Şehzadeler İlçesi 1'inci Anafartalar Mahallesi'ndeki evinde parayı teslim etti. Parayı teslim alan sözde komiser, bir otomobille İstanbul'a hareket etti. Daha önceden de polisin takibinde olduğu öğrenilen sahte komiser M.H. (29) İstanbul'un Fatih İlçesi'nde yakalandı.

Durum Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bildirildi. Polis, bunun üzerine Engindere'yi, ifadesi alınmak üzere İl Emniyet Müürlüğü'ne çağırdı. Oğlu ve gelini ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Engindere dolandırıldığını öğrenince büyük şaşkınlık yaşadı. Parasının kurtarıldığını öğrenip, sevinen Engindere, dolandırıcıdan şikayetçi oldu. Engindere, ifadesini ardından beraberindekilerle Emniyet Müdürlüğü'nden ayrıldı. İstanbul'da yakalanan M.H.'nin Manisa'ya getirilip, dolandırdığı Engindere ile teşhis için yüzleştirileceği belirtildi. Ayrıca polis, Engindere'nin evinin bulunduğu bölgedeki işyerlerinin güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.