33 yaşındaki ünlü dansçı Serge Onik yaşamını yitirdi

Ukraynalı dansçı Serge Onik 33 yaşında geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirdi.

25 Ağustos 2021 Çarşamba, 13:37
33 yaşındaki ünlü dansçı Serge Onik yaşamını yitirdi
Abone Ol google-news

'So You Think You Can Dance' isimli yarışmadaki performansıyla ismini duyuran Ukrayna vatandaşı Serge Onik, 33 yaşında geçirdiği kalp krizi sonrası yaşamını yitirdi.

Dansçının menajeri Jim Keith, "O kocaman bir kalbi olan inanılmaz bir dansçıydı. Onunla tanışan herkesin hayatına dokunmayı başardı. O gerçekten çok özlenecek bir insan. Bu sadece bizim için değil, onu seven milyonlarca insan için çok üzücü bir gün" açıklamasında bulundu.

Serge Onik kimdir?

Serge Onik, 2014 yılında 11. sezonu yayınlanan So You Think You Can Dance ile üne kavuştu. Uzmanlık alanı olan Latin danslarının yanı sıra Rus kültürünü tanıtmak için yöresel danslarını da yapıyordu.

Daha sonra bir başka dans yarışması programında kareograf olarak görev yapan Onik, Bones ve Jane The Virgin dizilerinde de rol aldı. Onik son olarak In The Heights isimli filmde rol aldı.

Ukrayna'nın Kharkiv kentinde doğan Onik, henüz 3 yaşındayken ailesi ile birlikte ABD'ye taşındı. Onik kendisine Rus dilinin öğretilmesi için gönderildiği bir kursa Rus danslarıyla tanıştı ve 9 yaşından itibaren dans etmeye başladı.