47. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne doğru

Bu yıl 47'ncisi düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali etkinlikleri, akıllı telefonlara yerleştirilen festivale özel yazılımlar sayesinde günlük izlenebilecek.

21 Eylül 2010 Salı, 10:42
Abone Ol google-news

Antalya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesinin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali etkinliklerinin, akıllı telefonlara yerleştirilen, festivale özel yazılımlar sayesinde günlük izlenebileceği kaydedildi. Açıklamada, akıllı telefonlara sahip sanatseverlerin, festival programına, festival etkinliklerinin dijital görüntülerine, yarışma filmlerine, film fragmanlarına, ödül törenlerine kolaylıkla ulaşabilecekleri vurgulandı.
 

Davetiyelerde video mesajı

Festivalde teknoloji odaklı bir başka yeniliğin de, özel bilgisayar yazılım programı (tag kodu) aracılığı ile festival davetiyeleri ve diğer basılı materyallere eklenen dijital görüntüler olduğu bildirildi. Açıklamada, basılı materyallerde festival davetinin, konuklara sadece yazılı değil, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın video görüntüsüyle de iletileceği ifade edildi.