5 yaşındaki çocuk yanarak öldü

Adana'da evde elektrikli ısıtıcıyla aynı prize bağlı televizyonun patlaması sonucu çıkan yangında 5 yaşındaki Özgür Durgaç yanarak öldü. Oğlunu kurtarmak isterken elleri ve yüzü yanan 35 yaşındaki anne Selda Durgaç, "Evladımı kurtaramadım" diye feryat etti.

19 Ocak 2012 Perşembe, 13:10
Abone Ol google-news

Adana’nın Seyhan ilçesi Havuzlubahçe Mahallesi’nde 5 yaşındaki Özgür Durgaç ile 7 yaşındaki ablası İlke salonda otururken, aynı prizden elektrik alan televizyon ile elektrikli ısıtıcının bağlı olduğu ara kablo ısınıp, kısa devre yaptı. Bu sırada televizyon patladı. Alevler bir anda salonu sararken, İlke Durgaç, panikle bağırıp, dışarı kaçtı.

Diğer odada temizlik yapan anne Selda Durgaç ise oğlu Özgür’ü kurtarmak için alevlerin arasına daldı. Selda Durgaç, bütün aramalarına rağmen, evin mutfak bölümüne saklanan Özgür Durgaç’ı bulamadı. Alevlerden el ve yüzü yanan Selda Durgaç, çevredeki yurttaşların yardımıyla evden çıkartıldı. Ancak küçük Özgür kurtarılamadı.

Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kısa sürede söndürüldü. Eve giren itfaiye ekipleri, Özgür Durgaç’ın yanmış cesedini buldu. Oğlunu alevlere kurban veren anne Selda Durgaç, “Evladımı kurtaramadım” diye feryat edip, gözyaşlarına boğuldu. Sinir krizi geçiren acılı anneyi sakinleştirmek isteyen komşuları da gözyaşlarına boğuldu.

Alevlerin arasında can veren Özgür Durgaç’ın cesedi ise Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından kesin otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.