5 yıldır hıçkırıyor

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde inşaat işçiliği yapan Sabahattin Malk, 5 yıl önce Şeker Bayramı sonrasında başlayan hıçkırığının durmadığını belirterek uzmalardan yardım istiyor.

12 Kasım 2009 Perşembe, 13:49
Abone Ol google-news

Evli ve 2 çocuk babası Sabahattin Malk(33), gazetecilere yaptığı açıklamada, 2004 yılının Şeker Bayramı sonrası başlayan hıçkırığı nedeniyle ciddi sorun yaşadığını ifade etti.
Hastalığının başlamasından bu yana çare arayışı içinde İstanbul Çapa, Cerrahpaşa, Adnan Menderes ve Çukurova üniversitelerinin hastanelerine gittiğini, şansını denemek için Azerbaycan'da bir kliniği bile ziyaret ettiğini anlatan Malk, ancak hiç birinde şifa bulamadığını kaydetti.

Malk, bazı doktorların hastalığını hafife aldığını, bazılarının ilaç verdiğini, bazılarının ise operasyon yaptığını, ancak sorunun çözülmediğini kaydederek, şunları söyledi:
''Hayatım karardı. Hıçkırmaktan yatamaz, iş yapamaz hale geldim. Neredeyse gitmediğim hastane kalmadı. Ne olur bu hıçkırığı durdurun. Yaşamım bir kabusa döndü. İnsanlar bir-iki saatlik hıçkırık nöbetinde bile mahvoluyor. Ben ise yıllardır acı çekiyorum. Hastalığıma çare bulacak doktorun kulu, kölesi olurum. Ailem de sorunumdan etkileniyor.''