ABD Ankara Büyükelçiliği'nde açıklama: Bir yere sığının, konsolosluklara gitmeyin!

ABD Ankara Büyükelçiliği, vatandaşlarına dönük bir açıklama yayınlayarak "çatışma bölgelerinden kaçının, yakınlarınıza güvende olduğunuzu bildirin, bir yere sığının, konsolosluklara gitmeyin" dedi.

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 01:12
Abone Ol google-news

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yönetime el koyduğunu duyurmasının ardından, ABD Ankara Büyükelçiliği bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, Ankara ve İstanbul'da duyulan patlama sesleri olduğu, İstanbul, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin kapatıldığı duyuruldu. Türk Ordusu'nun bir dizi unsurunun hükümete dönük darbe girişiminde bulunduğu belirtilirken, bazı binaların abluka altında olduğu bildirildi.

Büyükelçiliğin açıklamasında; ABD vatandaşlarının yakınları ile iletişim kurmaları ve güvende olduklarını belirtmeleri istenirken, e-posta, sosyal medya ve telefon iletişiminde sorun olmadığı bildirildi.

ABD'den ilk açıklama!

ABD, Güvenlik güçlerinin bulunduğu yerlere yakın ABD vatandaşlarının dikkatli olmasını istedi, çatışma bölgelerinden kaçınılması gerektiği belirtti.

Öte yandan açıklamada; ABD vatandaşlarının, ABD Büyükelçilikleri ve konsolosluklarına gitmemesi ve bir yere sığınmaları gerektiği vurgulandı.