ABD'nin Türkiye'ye yaptırım kararına Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova'dan tepki

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Washington’un Rus enerji ihracatına katkı sağlayan Kuzey Akım-2 ve Türk Akım projelerine yönelik yaptırımların devreye girmesine ilişkin olarak yaptığı açıklamada, "ABD’nin borçlu olarak yaşama ideolojisi dünya rekabetine dayanamadı, bunu ABD Maliye Bakanlığı yeni ‘ekonomik rehin emirleri’ çıkararak düzenli bir şekilde teyit ediyor. Yakında nefes alıp verilmesini de yasaklayacaklar. Ve çoğunluk buna itaat eder" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma: 21.12.2019 - 15:43
Abone Ol google-news

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Washington’un Rus enerji ihracatına katkı sağlayan Kuzey Akım-2 ve Türk Akım projelerine yönelik yaptırımların devreye girmesini Facebook hesabından yaptığı bir açıklama ile yorumladı. 22 trilyon dolarlık borcu olan bir devletin diğer devletlere ekonomilerini geliştirmesini yasakladığını ifade eden Zaharova, "ABD’nin borçlu olarak yaşama ideolojisi dünya rekabetine dayanamadı, bunu ABD Maliye Bakanlığı yeni ‘ekonomik rehin emirleri’ çıkararak düzenli bir şekilde teyit ediyor. Yakında nefes alıp verilmesini de yasaklayacaklar. Ve çoğunluk buna itaat eder" ifadelerini kullandı. 

Daha önce ABD Maliye Bakanlığı, Rus doğalgazını Avrupalı tüketicilere taşıyacak olan Kuzey Akım-2 ve Türk Akım projelerine yönelik yaptırımların yürürlüğe girdiğini ve Washington’un boru hatlarının yapımını gerçekleştiren şirketlerden çalışmalarını derhal durdurmalarını talep ettiğini açıklamıştı. (Sputnik)


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler