'Abdullah Gül ile Deniz Baykal gizlice görüştü' iddiasına yanıt geldi

Yandaş Türkiye gazetesi yazarı Batuhan Yaşar'ın '11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2019 seçimlerinde aday olacağı ve bunun için eski CHP Genel Başkanı ve Antalya milletvekili Deniz Baykal ile gizlice görüştü' iddiasına Abdullah Gül'ün Twitter'daki resmi ofis hesabından yanıt geldi.

26 Nisan 2017 Çarşamba, 17:22
Abone Ol google-news

Yaşdaş Türkiye Gazetesi yazarı Batuhan Yaşar, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Recep Tayyip Erdoğan'a karşı 2019 seçimlerinde aday olacağını iddia etti. Abdull Gül'ün halk oylaması sürecinde eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile görüştüğünü ileri süren Batuhan Yaşar, "Görüşme, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilgisi dahilinde mi yapıldı veya CHP’nin bir teklifi mi iletildi; bu bilgilere henüz ulaşamadık" diye yazdı.

GÜL'ÜN RESMİ OFİSİNDEN YALANLAMA

Bu arada Abdullah Gül, Deniz Baykal ile gizli görüşme iddialarıyla ilgili olarak ise Gül'ün Twitter'daki resmi ofis hesabından açıklama yapıldı. Açıklama şöyle: Bugün bir medya organında 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Gül ile ilgili olarak yayınlanan "gizli görüşme" haberleri kötü niyetli ve maksatlıdır. Bu ve benzeri yalan haberler son dönemde organize gruplar tarafından bilinçli olarak üretilmektedir. Kamuoyunun dikkatine saygılarımızla sunarız.