Adana'da yanlış kişiyi torbacı sanınca öldürüldü

Adana'da yılbaşı gecesi işlenen cinayetin sırrı, iddianamenin tamamlanmasıyla ortaya çıktı. Arabasında başından vurulmuş olarak bulunan Korkut Özgün'ün, uyuşturucu satın almak isterken torbacı sandığı kişilerle arasında çıkan kavgada öldürüldüğü kesinleşti. Aracıyla kaçmak isteyen Özgün'ün ayaklarına ve başına ateş edilerek öldürüldüğü cinayetin 7 şüphelisi hakkında 15 yıl ve ömür boyu hapis cezas

27 Mart 2017 Pazartesi, 11:12
Abone Ol google-news

Adana'da yılbaşı gecesi işlenen cinayetin sırrı, iddianamenin tamamlanmasıyla ortaya çıktı. Arabasında başından vurulmuş olarak bulunan Korkut Özgün’ün, uyuşturucu satıcısı ararken, torbacı sandığı bir kişinin "Alnımda esrarcı mı yazıyor" tepkisi üzerine çıkan kavgada dövüldükten sonra tabancayla öldürüldüğü kesinleşti. Katil zanlısı 7 şüpheli hakkında dava açıldı.

Seyhan ilçesindeki Ova Mahallesi’nde 2017 yılının ilk dakikalarında meydana gelen olayda iddiaya göre 37 yaşındaki Korkut Özgün, otomobiliyle ara sokaklarda uyuşturucu satıcısı ararken yolda yürüyen Deniz S.’ye "Bir şey var mı" diye seslendi. Deniz S.’nin "Ne istiyorsun, anlamadım" demesi üzerine Özgün, uyuşturucu aradığını belirterek Deniz S.’den esrar istedi. Deniz S. ise "Alnımda esrarcı mı yazıyor" diyerek tepki gösterdi.

Özgün’ün küfür etmesi üzerine çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgayı gören Deniz S.’nin mahalleden arkadaşları Mehmet B., Fırat D., Murat T. ve Kenan T. olay yerine gelerek Korkut Özgün’ü darp etmeye başladı. Otomobiliyle kaçmak isteyen Korkut Özgün’ü Deniz S. ve Fırat D. otomobile binerek dövmeye devam etti. Kavgaya sonradan dahil olan Kenan S. de otomobilin şoför koltuğunda oturan Korkut Özgün’ün önce ayaklarına daha sonra da başına tabancasıyla ateş etti. Korkut Özgün tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybetti, saldırganlar ise kaçarak gözden kayboldu. Polisin yaptığı çalışma sonucu gözaltına alınan Deniz S., Kenan S. ve Mehmet B. tutuklanırken, Murat T. ve Kenan T. ile Fırat D. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Şakir G.’nin yakalanması için çalışmalar devam ederken, olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, iddianamesini tamamladı. Savcı, Kenan S. hakkında kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis istemiyle, diğer 6 şüpheli hakkında ise cinayete yardım ettikleri gerekçesiyle 15’er yıl hapis cezası istemiyle Adana 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açtı.