Ahmet Davutoğlu'ndan IŞİD ve PKK açıklaması

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dünyanın en sinsi terör örgütünün kaos planına teslim olmayan Türk Silahlı Kuvvetleri darbe girişimine rağmen caydırıcılığını göstermiştir. Dünyanın en kanlı terör örgütleri PKK ve DAEŞ'le aynı anda yurtiçinde ve dışında kahramanca mücadele ederken bu başarılmıştır" dedi.

06 Eylül 2016 Salı, 17:08
Abone Ol google-news

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili açıklamada bulundu. İşte Davutoğlu'nun twitter hesabından paylaştığı tweetler:

"Suriye sınırımızı DAEŞ teröründen kısa sürede temizleyen aziz ordumuzu tebrik ediyorum.

Dünyanın en sinsi terör örgütünün kaos planına teslim olmayan Türk Silahlı Kuvvetleri darbe girişimine rağmen caydırıcılığını göstermiştir.

Dünyanın en kanlı terör örgütleri PKK ve DAEŞ'le aynı anda yurtiçinde ve dışında kahramanca mücadele ederken bu başarılmıştır.

Ordumuzla omuz omuza savaşan ve kendi ülkeleri için yıllardır canlarını ortaya koyan Suriyeli kardeşlerime de teşekkür ediyorum.

Bugüne kadar yanında durduğumuz ve bugün de ordumuzla hareket eden Özgür Suriye Ordusu, Suriye'nin geleceğinde haklı bir yer edinecek.

İnşallah bu adımlarla Suriye'de Suriye halkının kabul edeceği bir çözüme ulaşılacaktır."