Ajda'ya haciz şoku

Bir firma, Ajda Pekkan'ın şirketi hakkında haciz işlemi başlattı. Pekkan, çeklerin çalındığını ve imzaların sahte olduğunu belirtti. Süperstar haczin durdurulması talebinde bulundu.

09 Haziran 2010 Çarşamba, 06:59
Abone Ol google-news

Dokusuz Örgüsüz Teknik Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, alacaklı olduğunu iddia ederek, sanatçı Ajda Pekkan’nın sahibi olduğu işyerleri hakkında haciz işlemi başlattı. Pekkan ise çeklerin muhasebeciden çalındığını, imza ve rakamların sonradan atıldığını savunarak, işlemlerin durdurulmasını istedi.

Milliyet'in haberine göre Pekkan’nın sahibi olduğu Nevin Film Organizasyon’a ait çeklerin çalınmasıyla başlayan süreç ünlü sanatçıya zor anlar yaşattı. Dokusuz Örgüsüz Teknik Tekstil şirketi, Pekkan’ın tek sorumlu olduğu film şirketini, 7 bin 500 lira alacaklı olduğu iddasıyla mahkemeye verdi. Ünlü yıldızın avukatı Taner Demir, Küçükçekmece 2. İcra Dairesi’ne sunduğu dilekçede haciz işleminin durmasını talep etti. Demir, dilekçede, 6 adet çekin şirketin muhasebecisinden çalındığını ve yapılan hırsızlıkla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını anlattı.
 

Adli Tıp’a imza örneği verecek

Çeklerin 13 Mart 2008 tarihinde boş çek olarak çalındığını, muhasebeci Fahri Köse ve yanında çalışan Eylem Kızılgedik’in konuyla ilgili ifade verdiğini belirten Demir, çeklerdeki imzanın da Pekkan’a ait olmadığını, alacaklı şirketten herhangi bir ticari faaliyettte bulunmadıklarını vurguladı. Küçükçekmece Adliyesi’ne giderek imza örnekleri veren Pekkan’ın, çeklerdeki imzanın kendisine ait olup olmadığını tespit için Adli Tıp Kurumu’na gitmesine karar verildi.