"AK Parti'de siyaset yapma imkanımız kalmadı" diyen başkan istifa etti

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinin AKP İlçe Teşkilatı kurucuları arasında bulunan ve 2016 yılından beri ilçe başkanlığı görevini yürüten Kaya, görevinden istifa etti.

20 Ocak 2019 Pazar, 20:17
Abone Ol google-newsBirGün'de yer alan habere göre, Diyarbakır’da AKP Çermik İlçe Başkanı Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa etti. Kaya, istifa açıklamasında “AK Parti’de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını görüyorum” dedi.

Çermik AKP İlçe Teşkilatı kurucuları arasında bulunan ve 2016 yılından beri ilçe başkanlığı görevini yürüten Sehit Kaya, görevinden ve partiden istifa ettiğini açıkladı.

AKP’de siyaset yapma imkanı kalmadığı söyleyen Kaya, “31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde aday adaylık sürecinde gelişen olay ve bununla beraber gerek yerelde, gerekse de Diyarbakır’daki AK Parti siyasi temsilcilerinin meydana getirdiği bu tahribatı göz önüne aldığımız zaman ben ve arkadaşlarımın yerelde AK Parti’de siyaset yapma imkanımızın kalmadığını görüyorum. Gerek Çermik’teki siyasiler, gerekse de Diyarbakır’daki siyasi temsilcileri bize reva gördüğü bu muameleyi kabul etmemiz mümkün değil. Yaşanan bu süreci Çermik halkı en iyi şekilde değerlendirecektir” dedi.