Akdeniz biraz serinleyecek

Sıcaklık, Akdeniz Bölgesi'nde 1 ila 3 derece azalacak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

21 Haziran 2012 Perşembe, 07:56
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun güney ve doğusu parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Karaman, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, Akdeniz bölgesinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklık ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.


Kuvvetli rüzgar uyarısı

Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Çatı uçması, ulaşımda aksamalar vs.) karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.