AKP'de yeni başkan adayı Perşembe günü açıklanacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, genel başkanın belirlenmesi için AKP'lilerin temayül yoklamasında kanaatlerini bildirdiklerini belirterek, "Temayülde ortak akıl ile bir isim ön plana çıkacaktır. İnşallah, yeni Genel Başkan adayımızı, muhtemelen perşembe günü genel merkezde görkemli bir toplantı ile açıklayacağız'' dedi.

17 Mayıs 2016 Salı, 13:11
Abone Ol google-news

AKP'de, 2'nci Olağanüstü Kongre kararının alınmasının ardından, Genel Başkan Adayı’nın belirlenmesine yönelik temayül yoklamaları başladı. Temayül yoklamalarıyla 813 partilinin görüşünün alınması planlanıyor. Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın başkanlık yaptığı temayül komisyonunda, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kollan başkanları ile TBMM'yi temsilen Grup Başkanvekilleri adına Nurettin Canikli yer aldı. Genel Merkez temayül yoklamasında, İl Başkanları, Büyükşehir ve İl Belediye Başkanları, İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilleri ile İl Genel Meclis Başkanları’nın da aralarında bulunduğu 813 AKP’liye "Genel Başkan kim olsun?" sorusunu yöneltti.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bugün Genel Başkanımızın belirlenmesi için AK Partili kardeşlerimiz temayül yoklamasında kanaatlerini bildirdiler. Temayülde ortak akıl ile bir isim ön plana çıkacaktır. Yapılan temayül yoklamalarının partimize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah, yeni Genel Başkan adayımızı muhtemelen perşembe günü Genel Merkez’de görkemli bir toplantı ile açıklayacağız” dedi.