AKP'li Metiner'in 'Atatürk sevgisi': Liderimizin cesaretini sorgulayan hadsiz, densiz!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, “Cesaretiniz varsa, 5816 sayılı Kanunu kaldırın” diyen nurcu Rektör Ahmet Akgündüz'e yanıt AKP'li Mehmet Metiner'den geldi: Hadsiz ve densiz.

13 Kasım 2017 Pazartesi, 14:08
Abone Ol google-news

Star gazetesi yazarı ve AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Atatürk’le ilgili sözlerine karşı çıkanları eleştirdi. Erdoğan’ın, Atatürk’ü ortak değer olarak işaret ettiğine dikkat çeken Mehmet Metiner, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz eleştirdi.

Erdoğan'dan Atatürk ve İnönü'ye 'iki ayyaş'tan sonra 'birileri'... Lozan: Zafer mi bu?

Nur Cemaati’nin önde gelen isimlerinden olan Ahmet Akgündüz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mustafa Kemal Atatürk için “ortak değer” şeklindeki sözlerine tepki göstererek, Erdoğan’a, “Cesaretiniz varsa, 5816 sayılı Kanunu kaldırın” demişti.

 AKP’li Metiner de bugünkü yazısında Akgündüz’e verdiği yanıtta, “hadsiz ve densiz saldırıda bulunuyor” dedi.

 Mehmet Metiner’in Nurcu Ahmet Akgündüz’e bugünkü köşesinde verdiği yanıtın ilgili bölümü şöyle:

 “İsminin önünde Prof. titri olan Atatürk düşmanı biri Cumhurbaşkanı’mıza haddini aşan bir dille uzaklardan laf atıyor.

 ‘Atatürk öyle iddia ettiğin gibi milletin ortak değeri değildir. Cesaretin varsa Atatürk’ü koruma kanununu kaldır da görelim’ mealinde hadsiz ve densiz saldırıda bulunuyor.

Liderimizin cesaretini sorgulama cüretinde bulunan o laftan anlamaz zata söyleyecek çok sözümüz var ama şimdilik kalsın.”