Ankara katliamında ölenler için 102 siyah balon

Ankara'da bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri anmak için Kadıköy İskele meydanda yüzlerce kişi oturma eylemi yaptı. Patlamada hayatlarını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu siyah balonlar gökyüzüne bırakıldı.

17 Ekim 2015 Cumartesi, 19:27
Abone Ol google-news

Kadıköy İskele meydanında toplanan ve siyah ağırlıklı kıyafetler giyen kalabalık 'Barış Bloku' ve 'KESK' tarafından görevlendirilen kişilerin yaptığı üst ve çanta aramasının ardından içeri alındı. Miting alanının yan tarafındaki metro, polis tarafından giriş ve çıkışlara kapatıldı. Alanın etrafı emniyet bandı ile kapatılırken, 'Barış Bloku' ve 'KESK' görevliler yan yana dizilerek adeta etten duvar örerek kontrolsüz girişlere izin vermedi. Alanın ortasına siyah zemin üzerine "Unutmuyoruz buradayız" yazısı ve 3 karanfilin bulunduğu pankart açıldı.

1 dakikalık saygı duruşunun ardından ellerinde patlamada ölenlerin adlarının ve fotoğraflarının bulunduğu dövizleri kaldırdı. Sessiz oturma eylemi saat 16.00'da sona erdi. Eylemin bitmesinin ardından yaklaşık 1500 kişi, sloganlar attı. Ardından patlamada hayatlarını kaybedenlerin isimlerinin yazılı olduğu siyah balonlar gökyüzüne bırakıldı. Eylemde bir grup yaşanan patlamayı tiyatral bir gösteri düzenledi.Gösteriyi izleyen bazı vatandaşların gözyaşı döktüğü görüldü.