"APO'ya 'Genel Başkan' muamelesi yapıyorlar"

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, AKP'nin terör suçlarına idamın geri getirilmesi için 7 yıldır herhangi bir girişimde bulunmadığını belirterek "AKP'nin böyle bir niyetinin olmadığı apaçık ortadadır. Onlar, herhalde 3'ncü dönem sonunda milletvekili olmayacağını açıklayan genel başkanlarının yerine, yeni bir lider arıyorlar" dedi.

25 Ağustos 2009 Salı, 12:14
Abone Ol google-news

MHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu:"idamın kaldırılmasına oy verenlerin elleri kırılsın' dediğini hatırlatarak, "Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımı bu cümle çerçevesinde telaffuz etmek, AKP sözcülerinin bilinçli bir saptırmasıdır"dedi.

İdamın kaldırılması konusunun ANAP ve DSP tarafından 57. Koalisyon hükümeti süresince gündeme getirilmediğini, koalisyonun fiilen sona ermesinin ardından ANAP ve DSP'nin idamın kaldırılması için, TBMM'yi Ağustos ayında olağanüstü toplantıya çağırdığını belirten Serdaroğlu, şunları söyledi:"Biz, infazı erteleyerek, APO'yu sürekli bir idam baskısı altında tuttuk, attığımız bu akıllı adımla terörü sıfırladık. İdamın kaldırılmasına da bütün gücümüzle direndik. İdamın kaldırılmasını öngören teklifin tümü, AKP'lilerin de gönül rahatlığıyla kabul oyu kullanmasıyla, 3 Ağustos 2002 tarihinde sabah saat 06.30'da kabul edildi. Bugün, bizi idamı kaldırmakla suçlayanlar, idamın kaldırılmasından 50 gün sonra yapılan seçimleri büyük çoğunlukla kazandılar.

İktidar olduktan sonra, Allah'ın ipini bırakıp, AB'nin ipine sarılan AKP, terör suçlarına idamın geri getirilmesi için 7 yıldır herhangi bir girişimde de bulunmadı. Bugün 340 milletvekili ile halen iktidardırlar. Getirsinler Anayasa değişikliğini, bir günde terör suçlarına idamı geri getirecek düzenlemeyi yapalım. AKP'nin böyle bir niyetinin olmadığı apaçık ortadadır. Onlar, herhalde 3. dönem sonunda milletvekili olmayacağını açıklayan genel başkanlarının yerine, yeni bir lider arıyorlar. Zira, APO'ya bugünden 'Genel Başkan' muamelesi yapmaya başladılar."dedi.