Apple Music abone sayısı hakkında yeni detaylar!

Çevrimiçi müzik servislerinden Apple Music abone sayısını artırmaya devam ediyor. Yeni rakamlar paylaşıldı.

16 Şubat 2017 Perşembe, 21:57
Abone Ol google-news

Apple’ın başkan yardımcısı Eddy Cue, katıldığı bir etkinlikte merak edilen sorulara yanıt verdi. Bu sorulardan bir tanesi ise Apple Music abone sayısı hakkındaydı. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Recode Medya Konferansında açıklanan bu bilgi sizlerle.


Apple Music abone sayısı ne durumda?
Spotify, Deezer ve Pandora gibi önemli rakiplerin arasında hizmet veren Apple Music, an itibariyle 20 milyon ücretli aboneyi geride bırakmış durumda. Eylül 2016 tarihinde 19 milyon aboneye ulaştığı açıklanan Apple’ın büyüme hızı azalmış olsa da ücretli abone sayısı her geçen gün artıyor.
Ancak Eddy Cue, Apple’ın mevcut rakamlardan memnun olmadığını vurguladı. Yapılan analizlerde Apple Music’in potansiyelinin henüz altında olduğu söyleniyor. Apple cihazlarından çevrimiçi müzik dinleme servislerine kayıtlı olan kullanıcı sayısı 100 milyon seviyesinde. Dolayısıyla şimdilik potansiyelin %20’sine ulaşıldığı söylenebilir.
Her geçen gün Spotify’a daha çok yaklaşan Apple’ın henüz yolu yarıladığı söylenebilir. Çünkü yine geçtiğimiz Eylül ayında Spotify, 40 milyon aboneyi geride bıraktıklarını açıklamıştı. Bu rekabet önümüzdeki günlerde daha fazla kızışacak.
Geçtiğimiz haftalarda Spotify, Türkiye için zam kararını açıklamış ve fiyatlarını artırmıştı. Apple tarafında ise henüz bir zam haberi yok. Halen bireysel üyelikler 9.99 TL’ye, aile içi üyeliği ise 14.99 TL’ye satılıyor. Fiyat avantajı sebebiyle önümüzdeki günlerde Apple, Türkiye’den daha fazla üye kazanabilir.

Galaxy S7 içi Türkiye’de Android 7.0 Dağıtılmaya Başladı