Apple'ı yasakladı

Lübnan'da yayın yapan "El Nashara", Suriye'deki olaylardan görüntü alınmasının engellenmesi için Suriyeli yetkililerin Apple ürünlerini yasakladığını yazdı.

02 Aralık 2011 Cuma, 18:05
Abone Ol google-news

Rejim karşıtları ile Suriye ordusu arasındaki olayları iPhone cep telefonlarıyla görüntüledikten sonra, bunu YouTube ve Facebook gibi sosyal paylaşım ağlarında yayınlayarak dünyaya ulaştırıyordu.

Esad rejimi, muhaliflerin bu yöndeki eylemlerinin önüne geçmek için başta iPhone olmak üzere Apple şirketinin tüm ürünlerine yasak getirdi. Yasak çerçevesine diğer akıllı telefonların ise alınmadığı belirtildi. 

Lübnan'da yayın yapan haber sitesi "El Nashara", muhaliflerin şiddet olaylarında görüntü almasını engellemek için Suriyeli yetkililerin iPhone'u yasakladığını yazdı. Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta bulunan Suriyeli muhalifler de Esad'ın iPhone'u yasakladığını doğruladı.

iPhone yasağıyla ilgili belgenin Suriye Maliye Bakanlığı'na bağlı gümrük müdürlüklerine gönderildiği belirtildi. Bakanlığın yazısında, "Yetkililer Suriye'de iPhone kullanımı konusunda uyarı yapıyor'' denildi.