Aselsan ile STM sözleşme imzaladı

Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., AY Sınıfı Denizaltı Cihaz/Sistem Yenileme Projesi işiyle ilgili olarak ana yüklenici STM Savunma Teknolojileri Mühendisliği A.Ş. ile şirket arasında toplam bedeli 9 milyon 748 bin 547 avro tutarında bir sözleşme imzalandığını bildirdi.

20 Nisan 2011 Çarşamba, 10:01
Abone Ol google-news

Aselsan'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, sözleşme imzalanmasına ilişkin bilgi verildi. Açıklamada, ''Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından yürütülmekte olan AY Sınıfı Denizaltı Cihaz/Sistem Yenileme Projesi İşi ile ilgili olarak ana yüklenici STM Savunma Teknolojileri Mühendisliği A.Ş. ile şirketimiz arasında toplam bedeli 9 milyon 748 bin 547 avro tutarında Elektronik Destek Sistemi Tedariğine yönelik bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2014 yılında gerçekleştirilecektir'' denildi.

Bu açıklamanın Savunma Sanayi Müsteşarlığı'nın uygun görüşü ve STM Savunma Teknolojileri Mühendisliği A.Ş'den alınan izne istinaden yapıldığı da vurgulandı.