Bahçeli'den sert değerlendirme

MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönük alçakça saldırılar, tahrikler ve tertipler demokrasimizin beyaz sayfasına kara bir leke olarak geçmiştir. Partimizi baraj altında bırakmaya dönük kirli bir kampanya, merkezinde AKP'nin bulunduğu geniş bir ittifak tarafından tüm gücüyle icra edilmiştir" dedi.

13 Haziran 2011 Pazartesi, 07:05
Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 2'üncü Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına ilişkin yazılı bir değerlendirme yaptı. Türkiye'nin çok partili siyasi hayata geçildiğinden bu tarafa 17. Milletvekili Genel Seçimini gerçekleştirdiğini, bu kapsamda milli iradenin tecelli ettiğini ve milletin kararını verdiğini belirten Bahçeli, "Partimiz, büyük Türk milletinin tercihine sonuna kadar saygılıdır. Ne var ki Milletvekilliği Genel Seçimi arifesinde sahnelenen oyunlar ve senaryolar birçok açıdan düşündürücü ve tartışmaya açık bir durumu da ortaya çıkarmıştır. Nitekim Milliyetçi Hareket Partisi'ne dönük alçakça saldırılar, tahrikler ve tertipler demokrasimizin beyaz sayfasına kara bir leke olarak geçmiştir. Partimizi baraj altında bırakmaya dönük kirli bir kampanya, merkezinde AKP'nin bulunduğu geniş bir ittifak tarafından tüm gücüyle icra edilmiştir" dedi.

Kamuoyunu yönlendirmek maksadıyla sürekli olarak ilan edilen anketlerin, Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik psikolojik operasyonun önemli bir unsuru olduğunu belirten Bahçeli, "MHP'nin temsil edilmediği bir Meclis yapısının hayat bulması ve gerçekleşmesi için insaf, vicdan, haya, hukuk ve ahlak dışı her türlü yola başvurulmuştur. Hatta Yüksek Seçim Kurulu'nun, partimizin ihraç ettiği bazı milletvekili adayları ile ilgili yanlı tutumu ve işi yokuşa süren tavrı son derece yakışıksız olmuş ve oynanan oyunların bir parçası olduğu şüphesini güçlendirmiştir" dedi. Bahçeli şöyle devam etti: "Çifte standartlı bu uygulamanın öncelikle Milliyetçi Hareket Partisi'ni kamuoyu nezdinde zor durumda bırakmaya dönük olduğu kuşkusuzdur. Bugün bile, partimizden istifa eden bazı milletvekili adaylarının bir kısım medya organında seçilmiş gibi gösterilmesi utanç ve esef verici olmuştur. Ayrıca AKP hükümeti devletin tüm imkânlarını ve kamu görevlilerini utanmadan seferber etmiş, adaletsizliği ve eşitsizliği her alana yayarak siyasi propaganda yapmıştır."

 

'Millet sahip çıktı yalnız bırakmadı'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Başbakan Erdoğan'ın; iftiralarının, ağır hakaretlerinin ve tezgâhlarının hedefinde partimiz yer almıştır. Buna rağmen Türk milleti, Milliyetçi Hareket Partisi'ni sahiplenmiş ve yalnız bırakmamıştır" derken MHP'siz siyaset tanzimine yönelik girişim ve çabaların akamete uğradığını, partisini Meclis dışında bırakmaya dönük sistemli, planlı, tuzak ve komploların milletin kararlılığına çarpıp sonuçsuz kaldığını belirtti.

'Zorlu ve engellerle dolu yolda millet yararına çalışma sürecek'

Bahçeli açıklamasında şöyle dedi: "Her ne pahasına olursa olsun; Türkiye'nin önündeki zorlu ve engellerle dolu yolda, millet yararı için gerekli her türlü çalışma ve mücadele kararlılıkla yerine getirilecektir. Milliyetçi Hareket Partisi her türlü kışkırtma ve saldırı altında oluşan millet desteğini önemsemekte ve çok değerli bulmaktadır. Bundan sonra partimiz, milletimizin daha çok desteğini almak için tüm teşkilat mensuplarıyla birlikte yekvücut olacak ve mutlaka iktidar hedefine ulaşacaktır. Çok meşakkatli seçim süresinde fedakârca çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza ve dava arkadaşlarımıza bu vesileyle teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi'nin güçlü bir şekilde Meclis'te temsil edilmesi için oylarıyla yardımını ve desteğini esirgemeyen aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum. Seçim sonuçlarının ülkemize, milletimize, demokrasimize ve Türk siyasetine hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum."