Bakan Eroğlu'ndan Ahmet Hakan açıklaması

Ahmet Hakan'a saldıran 4 kişiden 3'ünün AKP'li çıkmasına rağmen Bakan Eroğlu, saldırının AKP'ye zarar vermek için yapılan bir hamle olduğunu söyledi.

06 Ekim 2015 Salı, 17:11
Abone Ol google-news

Orman  ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, gazeteci Ahmet Hakan'a yönelik saldırının, AKP'ye zarar vermek için yapılan bir hamle olduğunu öne sürdü.
 Uşak'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Ahmet Okur'u makamında ziyaret ederek brifing aldı. Valilik Toplantı Salonu'nda basın toplantısı düzenleyen Bakan Eroğlu, Uşak'ta 95 milyon TL yatırım bedelli 27 tesisin hayata geçirileceğini belirtti. Eroğlu,"Uşak'ın mümbit toprakları suya kavuşuyor. Toplam 33 bin 630 dekar zirai arazi suya kavuşacak. Böylece Uşak'ın mümbit topraklarına bereket katılacak. Ayrıca, temelleri atılacak Merkez İllez Göleti ve Merkez Kocadere Göleti ile de bölgedeki işletmelerin yılda toplam 3 milyon 369 bin metreküp sanayi suyu ihtiyaçları karşılanacak. Uşak'a son 13 yılda 4 milyar TL yatırım yapıldı. Bu yatırımın 365 milyon TL'sini Orman ve Su İşleri Bakanlığı yaptı" dedi.

AHMET HAKAN'A YAPILAN SALDIRI


Gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı da değerlendiren Bakan Eroğlu, bu tür saldırıların hepsinin, kim olursa olsun karşısında olduklarını söyledi. Bakan Eroğlu şöyle devam etti:
"Bu olay doğru değil, bu Türkiye'ye zarar verir. Burada yaşanan olaydan kim istifade ediyor ona bakmak lazım. Bunu kim yaptı, arkasındaki niyetine bakmak lazım. Böyle bir olayı Ak Parti'den ve hükümetten hiç kimse istemez ve tasvip etmez. Basına saldırı olayı bizim aleyhimize olur. Bunu yapanlar yakalandı. Arka planda neler var onlar tespit edilecek. Esasen bu tür saldırılar, terör hadiselerinin her türlüsü ayağımızın altındadır. Bunlara karşı milletimizin uyanık olması lazım. Fikirle mücadele edelim. Karşılıklı fikirlerimizi söyleyelim. Medeni bir şekilde münakaşa edelim. Doğru istikameti hep birlikte bulmak için de gayret edelim. Birbirimizi sevelim, sevmiyorsak bile saymak mecburiyetindeyiz. Hangi anlayışta ve hangi düşüncede olursa olsun, onların fikirlerine hürmet etmek hepimizin boynunun borcudur. Kim olursa olsun onlara yapılacak saldırı son derece yanlıştır. Son derece çirkindir."

'TEDBİR ALINMASI İÇİN EMNİYETE TALİMAT VERİLDİ'

Türkiye'de her seçim döneminde yaşananlara dikkat çeken Prof. Dr. Eroğlu, "Türkiye'de her seçimde yaşananlar, belki yurt dışında bazı ajanların marifetleri. Hemen seçimden önce Diyarbakır'daki olayın arkasında kimler olduğu belli. Ahmet Hakan olayının arkasında da kimler var, bu tamamen AK Partiye zarar vermek için yapılan bir hamledir. Bunlara karşı milletimiz lütfen uyanık olsun. Biz bunları asla tasvip etmiyoruz. Bütün Emniyet teşkilatına da önceden tedbirler alınması yönünde talimat verildi. Ama burada o esnada koruma elemanı talep edilmemiş. Valilik de bu konuda açıklama yaptı. Bir risk varsa koruma talep etsinler. Gecenin yarısında kendisi çekip giderse buna yapılacak bir şey yok. Bunu da özellikle vurgulamak istiyorum" diye konuştu.
Bakan Eroğlu, öğle yemeğinin ardından Belediye önünde düzenlenen toplu açılış törenine katılacak.