Başkentte "hırsızlık çetesi" operasyonu

Başkentte, Çayyolu ve Beysukent'te aralarında bir milletvekilinin evinin de bulunduğu 14 villa ve evden para ve ziynet eşyası çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 8 kişiden 4'ü tutuklandı.

28 Eylül 2010 Salı, 09:05
Abone Ol google-news

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Çayyolu, Beysukent'te meydana gelen bazı hırsızlık olaylarının failleri olduğunu tespit ettiği kişilere yönelik çalışma başlattı.

Zanlılara yönelik eş zamanlı operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, aralarında bir milletvekilinin evinin de bulunduğu 14 villa ve evden para ve ziynet eşyası çaldıkları iddiasıyla A.T, C.A, C.Y, E.K, E.U, İ.P, O.C.H ve R.D'yi gözaltına aldı.

Zanlıların kaldıkları yerlerde ele geçirilen para ve ziynet eşyası ile 3 lüks otomobile el konuldu.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edilen 8 kişiden A.T, C.Y, E.K. ve O.C.H. tutuklandı. Diğer zanlılar ise serbest bırakıldı. Zanlıların, çaldıkları para ve altınla bir villa ile lüks otomobiller aldıklarını belirten güvenlik güçleri, zanlılardan birinin Çayyolu'ndaki villasında, ikisinin ise lüks bir otomobil satın alırken yakalandığını bildirdi.