Basket atmak için sıçradı, cebindeki 1 lira havalanıp boğazına kaçtı

KAHRAMANMARAŞ'ın Andırın İlçesi'nde, 13 yaşındaki ortaokul öğrencisi Şahin Seringeç, basketbol oynarken topu potaya atmak için sıçradığı sırada, gömleğinin cebindeki 1 lira havalanıp, boğazına kaçtı.

17 Nisan 2014 Perşembe, 11:36
Abone Ol google-news

Olay, dün öğleden sonra Andırın'ın Akifiye Köyü Ortaokulu'nda meydana geldi. 7'nci sınıf öğrencisi Şahin Seringeç, okul bahçesinde basketbol oynarken, elindeki topu potaya atmak için sıçradı. Bu sırada öğrencinin gömleğinin cebindeki 1 lira da havalandı ve Seringeç'in boğazına kaçtı. Bir anda nefessiz kalarak yere yığılan Şahin Seringeç'i gören arkadaşlarının haber vermesiyle gelen öğretmenler, öğrenciyi otomobille Andırın Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Seringeç, daha sonra ambulansla Kahramanmaraş'a sevk edildi.

DOĞAL YOLLARLA ÇIKMASI BEKLENECEK

Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde çekilen röntgen filminde, madeni paranın Seringeç'in yemek borusuna indiği görüldü. Doktorlar, ilk etapta endoskopi yöntemiyle çıkarılması planlanan paranın, Şahin Seringeç'in nefes almasında ve hareketlerinde herhangi bir aksaklığa neden olmadığına kanaat getirince, doğal yollarla çıkmasına karar verdi. Birkaç gün içerisinde, paranın önce öğrencinin midesine ineceği, daha sonra da dışkı yoluyla vücuttan çıkacağı kaydedildi. Seringeç, taburcu edildi.

ÖĞRENCİ ŞAŞKIN

Olayın şaşkınlığını yaşayan Şahin Seringeç, "Okul bahçesinde basketbol oynuyordum. Topu potaya atmak için sıçradığımda gömleğimin cebindeki harçlığım olan 1 lira nasıl olduysa boğazıma kaçtı. Bir anda nefessiz kaldım, öğretmenlerim ilk müdahaleyi yaptı ve önce Andırın, sonra Kahramanmaraş'taki hastanelere götürüldüm. Doktorlar nefes almamı etkilemediği için çıkarmadılar. Şu anda kendimi iyi hissediyorum ve bu paranın mideme inmesini bekliyorum" dedi.

Öğrencinin babası Erol Seringeç ise durumu öğrenince çok üzüldüğünü belirterek, "Ailece çok korktum ama tehlikesinin olmadığını öğrenince rahatladık. Röntgeninde de görüldüğü gibi çocuğumun harçlığı hala yemek borusunda duruyor ve çıkmasını bekliyoruz" diye konuştu.