Battaniyeye sarılarak opera dinlediler

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde bulunan İshak Paşa Sarayı'nda 'Ağrı Dağı Efsanesi Operası'nı battaniyeye sarılarak izlediler.

28 Eylül 2009 Pazartesi, 07:12
Abone Ol google-news

4. Uluslar arası Ağrı Dağı Efsanesi Festivali kapsamında düzenlenen opera önce elektrik kesintileri ardından başlayan sağanak yağışa rağmen sahnelenerek izleyenlerden tam not aldı. Sağanak yağış nedeni ile opera alanı açık avludan kapalı avluya taşınırken, bir çok davetli yer bulamadığı için operayı ayakta izlemek zorunda kaldı. 3 perde halinde yaklaşık 2 saat süren programda izleyenler soğuk hava nedeni ile oldukça zor anlar yaşadılar.

Esintinin oldukça fazla olduğu sarayda izleyenler yanlarında getirdikleri battaniyelere sarılarak operayı seyrettiler. Opera öncesi davetlilere hitap eden Ağrı Valisi Mehmet Çetin, Ağrı'da yaşamanın zorluğuna dikkat çekerek bu tür etkinlikleri yapmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti. Bir çok Ağrılı ilk defa opera seyretmenin keyfini yaşarken, izleyenler program sonunda opera sanatçılarını ayakta alkışladılar.

Opera sonrası Ağrı Valisi Mehmet Çetin, sanatçılara plaket verirken, Orkestra Şefi Çetin Işık Özlü Vali Çetin'e katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket verdi. Program yapılan konuşmaların ardından son buldu.